Krüger. Lew

Cykl: Willhelm Krüger (tom 3)
Wydawnictwo: Warbook
cARTon

Stworzono go, by zadziwiał Świat, lecz on ten Świat postanowił podbić.
Inteligentny, bezwzględny, drapieżny. Złodziej.
Doskonale przystosowany do czasów, w których przyszło mu żyć.

źródło opisu: http://warbook.pl/ksiazka/80/krger-lew-tom-iii

źródło okładki: http://warbook.pl/ksiazka/80/krger-lew-tom-iii

deltakom | 2019-09-12
Przeczytana: 12 września 2019

To trzecia część z wielotomowej serii , która tak na prawdę jest jedną całością . Wiele serii jest tak konstruowana przez autorów , że można zacząć od środka lub od ostatniej pozycji . Tu jednak radzę zacząć od początku , bo mimo , że w każdym tomie autor nawiązuje do poprzednich , stracilibyśmy ciągłość wątków i zbyt wiele musielibyśmy się domyślać .
Teraz trochę o treści : akcja książki ( książek ) rozgrywa się w przełomowym czasie tworzenia się na nowo państwa polskiego i opisuje losy czterech głównych bohaterów : mentora (starszy człowiek), który jest ich opiekunem i trójki nastolatków . Wszyscy oprócz dziewczyny , która jest niewidoma , zajmują się napadami i zdobywaniem w ten sposób pieniędzy . Później okazuje się jednak , że ci źli nie do końca są źli , i że to co robili niezupełnie było naganne . W książkach mamy wątki przyjaźni , miłości , patriotyzmu , nienawiści i psychopatycznej namiętności . A wszystko opisane jest , bardzo dobrym warsztatowo , pięknym językiem...

Known_Lemon | 2019-03-22

„Krüger. Lew. Tom III” to bez wątpienia najbardziej dynamiczna i niezwykle intrygującą, trzecia część cyklu o opowieści o losach Wilhelma Krügera. Lew w porównaniu do dwóch poprzednich części „wypada nad wyraz przyzwoicie” – w mojej ocenie autor wnosi do cyklu nową jakość. Uważny czytelnik, znający treść poprzednich dzieł natychmiast zauważy, że jedną z ważniejszych zmian, jakie zaszły w najnowszej części cyklu jest coraz większy udział scen balistycznych — w porównaniu z poprzednimi częściami, gdzie autor skupiał się głównie na tworzeniu szpiegowskiej otoczki życia bohaterów. Kolejnym plusem jest odmienny sposób prezentacji bohaterów — tym razem ulegają oni światowi zewnętrznemu i ukazują emocje oraz głębokie zmiany w zachowaniu i charakterze. Ciekawość budzi intrygujące zakończenie. Wszystko to, czego brakowało mi w poprzednich częściach, znalazłem w Lwie, więc nie pozostaje mi nic innego jak czekać na premierę kolejnej, czwartej części cyklu....

czytamcałyczas | 2018-10-11

okładka
bardzo dobra

skąd
biblioteka

fabuła

Bitwa Warszawska

Moja opinia

Kruger,mimo że.Nie aniołek.To robi pozytywne wrażenie.
Oczywiście,my wiemy jak.
Skończyła się |Bitwa Warszawska,lecz .Wtedy,nie było to takie pewne.
Na szczęście,pochód bolszewii na Europę został zatrzymany.

Hugomaster | 2018-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Trzeci tom przygód Wilhelma Krugera i jego kompanii. Tym razem bohaterowie wciągnięci są w wir wojny polsko-bolszewickiej. Wobec tego ta część jest najbardziej dynamiczną z dotychczasowych, autor większy niż do tej pory nacisk kładzie na zarysowanie dramatyzmu zmagań o losy Polski i Europy, w których protagoniści stanowią co prawda małe trybiki, ale trybiki ważne. Autor jak zwykle dba przy tym o wiarygodność historycznych realiów i detali. Zaraz sięgam po czwarty, ostatni już, tom.

Piotr1611 | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

To moja pierwsza książka tego autora i pierwsza o takiej tematyce.Znawcy tematu na pewno docenią techniczne opisy i wiele detali z pola walki.Spodobało mi się to że w książce są ciekawe postacie,ciekawe wątki.Dobrze się to czyta.Jest zwarta akcja.Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie.Wielbiciele kryminału,a także spragnieni wątków militarnych,będą zadowoleni.

Maro | 2018-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Po przeczytaniu 3 tomów przyznam, że dobrze się czyta tą serię i wciąga czytelnika. Jednakże, mam uwagę do autora. Mianowicie za dużo jest w tej serii niebywałych zbiegów okoliczności. Zdecydowanie autor z tym przesadził.
Historia przygód głównych bohaterów jest wielce małoprawdopodobna.

magia78 | 2018-04-02
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2018
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

91/2018 (E)

ZaaQazany | 2018-03-09
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'18
Przeczytana: 09 marca 2018

Prawda historyczna a prawda literacka

Prawdopodobnie każdy z autorów, próbujący się zmierzyć z osadzeniem fabuły w konkretnym momencie historycznym styka się z dylematem. Stawia sobie pytanie – co jest ważniejsze, odzwierciedlenie historii czy nadania tempa wydarzeniom i ową historie nieco naciągnąć? Mam wrażenie, że akurat Ciszewskiemu udało się osiągnąć połączenie dynamicznej fabuły i całkiem prawdziwie odzwierciedlić tło historyczne.
Jako kotwica historyczna cyklowi Willhelm Kruger służy wojna polsko-bolszewicka. W tomie 3 momentem dziejowym jest konkretnie Bitwa Warszawska, która miała miejsce 13-25 sierpnia 1920 roku, z jej kluczowym manewrem oskrzydlenia Armii Czerwonej, traktowana jako jedna z najbardziej przełomowych bitew w historii świata. Wydarzenia w Kruger:Lew zachowując własną dynamikę narracyjną w żaden sposób nie zniekształcają realia historyczne.
Odnośnie bohaterów znanych z poprzednich tomów? Nic się nie zmieniło, nadal kluczowe postacie przeplatają się w wirze...

Krzysztof | 2018-02-25
Na półkach: Przeczytane, Polecam, Audiobook
Przeczytana: 20 lutego 2018

Świetna książka Ciszewskiego poświęcona Krugerowi. Akcja dzieje się w okresie wojny roku 1920. To najlepsza z trzech przeczytanych dotychczas przeze mnie książek poświęconych Krugerowi. Bohaterów przedstawiać nie trzeba, akcja zaś rozwija się bardzo dynamicznie i wciąga od początku do samego końca. Przedstawione wydarzenia zostały zarysowane przez autora bardzo realistycznie. Twórca bardzo ciekawie przedstawił sceny batalistyczne.
Książka jest moim zdaniem super i gorąco ją wszystkim polecam!!!

veinylover | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Dam dość wysoką ocenę mimo, że to tasiemcowy wielotomowiec, ale tym razem opowiadany wątek został jako tako zamknięty z końcem trzeciego tomu, a przyszłość, jakkolwiek zaznaczona, nie została zawieszona w jakimś horrorystycznym momencie akcji. Ponadto książka opowiada o czasach wojny polsko - bolszewickiej i podług moich wątłych możliwości oceny rzetelności historycznej - zdaje się spełniać warunki wiarygodności. Oczywiście jest to książka fabularna, jednak tło historyczne - z zamysłem autora prawdziwe. Kolejna jej zaleta, to ukazanie bolszewii i jej wyznawców tak, jak na to zasługują - bandyckie bydło rozkoszujące się władzą i żądzą krwi. Ukazująca także wojnę w jej nieładnej szacie, jednak z zachowaniem proporcji. Książka nabierała rozpędu, od statycznej, jednocześnie wręcz obrzydliwej, odpychającej scenerii do coraz żywszego biegu akcji i rozwiązania intrygi.
Zatem chyba jednak zabiorę się za czwarty, mam nadzieję ostatni tom i zobaczymy, jakie będzie moje ostateczne wrażenie.