Percy Jackson and the olympians
AnnabethChase

źródło okładki: http://image.ceneo.pl/data/products/2379654/i-perc...»

czarna_maggie | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

W zasadzie 5,5. Sam pomysł ciekawy, jednak zamiast skupić się na mitologii, za bardzo "polecieli" z (przewidywalną i schematyczną) akcją.
I naprawdę, trzeba mieć wiele pychy w sobie, aby bez skrępowania mówić, że to Stany Zjednoczone są pępkiem świata zachodu. Doprawdy...

red_diva | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Fajna, młodzieżowa książka. Dla fanów mitologii.

PannaDragon | 2017-04-12

Lubię tę książkę, ale jakoś szczególnie mnie nie zachwyca.

Zielonooka | 2017-04-25

Dwunastoletni chłopak dowiaduje się,że jest synem Posejdona i trafił do obozu Herosów wraz ze swym najlepszym kumplem satyrem. Potem już poszło szybko-zniknięcie pioruna,broni Zeusa,misja odnalezienia go. Cokolwiek by się stało,Percy,Grover i Annabeth muszą wygrzebać piorun choćby spod ziemi,bo jeśli piorun nie wróci do Zeusa,dojdzie do wojny. A gdy już zaczęli,to nie mogą skończyć! Przed nimi zdrajcy,pułapki,wrogowie,potwory oraz...mnóstwo,mnóstwo przygód. Świat greckich bogów zgrabnie przeniesiony w XXI wiek.

Kasia | 2017-04-11
Przeczytana: 06 marca 2017

Książka jest świetna, to nadzwyczaj udane połączenie współczesnego świata - pełnego nowoczesnych sprzętów - i świata starożytnej Grecji. Czyta się ją z czystą przyjemnością. Może zainteresować zarówno młodzież jak i starszych czytelników oraz posłużyć jako dodatkowa lektura przy omawianiu mitologii.

Oczytana | 2017-04-21

Gdy obejrzałam film, od razu stwierdziłam że muszę przeczrzeczytać książke. Książka bardzo mnie wciągneła aż sama chciałam się w niej znaleźć. Wciąga od pierwszych chwil i lekko się ją czyta. Każdy z bohaterów przyciąga uwagę swoją oryginalnością.

Natalia | 2017-04-14

Początek świetnej przygody, która nie zakończy się do momentu, końca fandomu (a to nie nastąpi w przeciągu następnego stulecia).
Uwielbiam twórczość Riordana, jest to dla mnie coś wybitnego i niepowtarzalnego. Każda jego książka to dla mnie nowy skarb i kolejna ulubiona pozycja. A fakt, że zaczynałam właśnie od tej serii dodaje jej jeszcze sentymentu.
Percy jest dla mnie bohaterem idealnym. Po pierwsze nie jest bohaterem i to daje mu tak wysokie noty. Jest wyjątkowy, przez bycie samym herosem, a fakt, że jego ojcem jest Posejdon, bóg z Wielkiej Trójki, czyni go kimś naprawdę ważnym i wyjątkowym (ale do czasu ;)). Czytanie jego przygód to dorastanie wraz z nim, a to tylko kilka spędzonych godzin!
Sama historia jest urzekająca, znana, ale na pewno nie banalna. Percy jest chłopcem z Nowego Yorku, łobuzem który zawsze ściąga kłopoty, i który zaliczył więcej szkół niż Charlie Sheen kobiet (no dobra, nie przesadzajmy...). Mieszka z matką i okropnym ojczymem. Nie zna swojego...

Alicja Grzelak | 2017-03-04

Za pierwszym razem jak ją czytałam byłam w wieku głównego bohatera i chyba wtedy jest najciekawsza, bo wtedy jest to opowiedziane z punktu widzenia twojego rówieśnika. Ale co jakiś czas do niej wracam i za każdym razem z zapartym tchem czekam na rozwiązanie akcji. Świetna książka.

Maria | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Jak zwykle, wujek Rick wpędził mnie w zachwyt. Niebanalne charakterki, świetne wątki, fantastyczny humor. Co tu więcej mówić. Poprostu - kocham.

Niesamowity początek. Bardzo wciągający i tajemniczy. Uwielbiam.