Władysław Król Piłkarz i trener

Seria: Historia Łódzkiego Klubu Sportowego
Wydawnictwo: wydano nakładem autora
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kroolu

Książka autorstwa Jacka Bogusiaka przedstawia postać jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych sportowców w historii ŁKS i Łodzi. Władysław Król był reprezentantem Polski w piłce nożnej i hokeju, a po zakończeniu kariery trenerem w obu tych dyscyplinach. Imieniem Władysława Króla nazwano jedną z ulic na łódzkim osiedlu Retkinia. Jego podobizna znajduje się także na ścianie kamienicy w Pasażu Artura Rubinsteina. Niniejszy tom poświęcony jest aktywności Władysława Króla jako piłkarza i trenera piłkarskiego. Publikacja oparta jest na solidnej bibliografii, w tym wielu materiałach prasowych. W książce nie zabrakło również wielu, mało dotąd znanych fotografii.

źródło opisu: Księgarnia Odkrywcy

źródło okładki: Księgarnia Odkrywcy

kroolu | 2017-02-10
Przeczytana: luty 2017

Książka jest częścią serii „Historia Łódzkiego Klubu Sportowego – ikony ŁKS”, ale zapoznać się z nią powinien każdy fan sportu. Śmiało mogą po nią też sięgnąć osoby, które po prostu interesują się życiem w Polsce w pierwszej połowie XX wieku. Bo jest opowieść nie tylko o jednym z najwybitniejszych zawodników i trenerów wspomnianego okresu, ale także znakomicie oddaje ducha tamtych czasów. Wszystko za sprawą unikatowych fotografii, często publikowanych po raz pierwszy, oraz mnóstwa archiwalnych wycinków prasowych. Innymi słowy: opowieść o wyjątkowym sportowcu przedstawiona w wyjątkowy sposób. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na drugi tom, który poświęcony będzie przede wszystkim hokejowej pasji głównego bohatera. Świetna sprawa, że w 110. rocznicę urodzin jego ciekawy życiorys zostaje wreszcie przybliżony szerszemu forum czytelników.

Jakub | 2017-01-29
Na półkach: Piłka nożna