Fire and Stone: Alien vs. Predator

Cykl: Fire and Stone (tom 3)
Wydawnictwo: Scream Comics
fantastyka, science-fiction
komiksy
kendo777

Trzeci tom serii Fire and Stone: Alien VS. Predator, który jest pod wieloma względami najważniejszą częścią historii toczącej się wokół wydarzeń na LV-223. Konflikt między ludźmi, obcymi i łowcami narasta w zastraszającym tempie, ale w tym tomie obserwujemy również walkę z jeszcze większym agresorem, który zagraża ludzkości od zarania dziejów: faktem, że wszyscy kiedyś umrzemy. Francis nie...

Konflikt między ludźmi, obcymi i łowcami narasta w zastraszającym tempie, ale w tym tomie obserwujemy również walkę z jeszcze większym agresorem, który zagraża ludzkości od zarania dziejów: faktem, że wszyscy kiedyś umrzemy. Francis nie potrafi pogodzić się z faktem, że umiera i ucieknie się do wszelkich możliwych środków, żeby wizję śmierci odsunąć jak najdalej w czasie, a nawet pozbyć się jej zupełnie. Czy zdoła pokonać tę największą ułomność i tragedię świadomego rozumu: własną śmiertelność? Czy cena ocalenia może być tego warta?

źródło opisu: Scream Comics, 2016

źródło okładki: http://scream.com.pl/

Wkp | 2017-02-06
Na półkach: Współpraca
Przeczytana: 05 lutego 2017

OBCY ROZWIJANI NA NOWO

W ostatnich latach za sprawą kinowych twórców, którzy powrócili do kontynuowania kultowych obrazów, dwa największe komiksowe uniwersa oparte na filmowych sagach stanęły w obliczu pewnego kryzysu. Rozwijane przez nie od lat wątki nagle przestały być spójne z tym, co trafiło na ekrany, trzeba więc było zacząć tworzyć nowy kanon. I tak „Gwiezdne wojny” oraz „Aliens/Predator” doczekały się restartu swoich serii, bardziej zwartego i złożonego, niż dotychczas. „Fire and Stone” kontynuuje historię obcych dziejącą się między wydarzeniami „Prometeusza” a „Ostatecznym starciem”, skupiając się na krwawej akcji i niebezpieczeństwach.

Całość mojej recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/02/06/fire-and-stone-alien-vs-predator-christopher-sebela-ariel-olivetti/

czechu | 2017-07-19
Damian | 2017-07-16