Spadek

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Zapomniany ogród (tom 1)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Arven

Saga. Zapomniany ogród to seria książek autorstwa Merete Lien. To pasjonująca, pełna tajemnic opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, o ludzkich słabościach i trudnych wyborach. Saga Zapomniany Ogród jest historią Emily, która rozpoczyna się w 1881 roku.

Książkowa-Fantazja | 2012-09-18
Przeczytana: 18 września 2012

Nigdy bym nie pomyślała, że Saga może być taka wciągająca.

Główna bohaterka Emily będąc małą dziewczynką przeżywa katastrofę statku w wyniku, której traci pamięć. Nie pamięta swojego dzieciństwa. Mieszka z matką do czasu, kiedy zdradza ją narzeczony, wtedy postanawia wyjechać. Jednak matka miała poważne problemy zdrowotne i dziewczyna postanawia wrócić, lecz jak się okazuje na niedługo. Emily dostaje list, z którego dowiaduje się, że ma zupełnie inną tożsamość, a jej życie było uwite pajęczyną kłamstw. Dziewczyna dostaje spadek po ojcu i postanawia spełnić jego testament, a także przypomnieć sobie przeszłość. Czy jej się to uda sprawdźcie sami.

Wciągająca opowieść o miłości, zdradzie, zazdrości, tajemnicach i trudnych wyborach. Seria lekka, przyjemna.

Natalia | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Książka która miała być szybka i lekka, okazała się nudna i męcząca. Trudno było mi się do niej przekonać, dopiero pod koniec lekko mnie wciągnęła. Na szczęście nie kupowałam kolejnych części.

Książkowo_czyta | 2011-10-12
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 30 maja 2008

Tom rozpoczynający sagę "Zapomniany ogród”. Czytając wchodzimy w świat głównej bohaterki Emily, która stopniowo poznaje wiele sekretów dotyczących jej życia. W związku z powyższym w pewnej chwili uświadamia sobie, że wszystko, w co do tej pory wierzyła jest jedynie iluzją...
Jak poradzi sobie z tym zagubiona kobieta? Przekonajcie się sami sięgając po w/w tytuł.

dzosefinn | 2010-06-29

Opowiada o młodej kobiecie, która rozpoczyna drogę w poszukiwaniu własnej tożsamości, oraz walce z przeciwnościami losu. Wzruszająca, zaskakująca i pełna tajemnic, które musi odkryć.
Szybko się czyta, jest z serii "lekka-łatwa-przyjemna". :)
Polecam!

książek: 2064
Lublinianka | 2012-09-19
Na półkach: Przeczytane, Romans, sagi
Przeczytana: 19 września 2012

Można w niej znaleźć wszystko: tajemnicę, zazdrość, zdradę. Niezwykle wciągająca opowieść, idealna na jesienny wieczór, szybko się czyta.

Bardzo miło wspominam tę sagę. Pierwszy tom bardzo mnie zainteresował i byłam szczerze zaciekawiona jak potoczą się dalsze losy Emily, z którą coraz chętniej odkrywałam rodzinne sekrety, przeżywałam rozczarowania i chwile szcześcia. Polecam tą serię osobom, które lubią rodzinne sagi na długie, jesienne wieczory.

Lucy Shirley | 2014-05-20
Przeczytana: 21 maja 2014

To coś uzależnia!
Polecam

Mazba | 2012-03-22
Przeczytana: 22 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka do czytania "do poduszki" z ciekawą fabułą, trzymająca lekko czytelnika w napięciu. Świetna dla kobiet marzących o wyzwaniach

Agnieszka | 2013-08-12

Pierwszy tom sagi zachęca do sięgnięcia po kolejne. Cała saga jest napisana z nutą tajemnicy, którą chcę się odkryć. Przed główną bohaterką stoi wiele takich tajemnic, które musi odkryć, aby dowiedzieć się kim tak naprawdę jest. Tom ''Spadek'' opisuję moment, kiedy główna bohaterka Emily dowiaduję się, że nie jest córką swojej matki, a jej ojciec zapisał jej całkiem spory spadek. Historia o tyle ciekawa, że bohaterka straciła pamięć w katastrofie morskiej. Fabuła jest ciekawa, wciąga.

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: marzec 2008

Pierwsze tomy powinny zachęcać do całej sagi. I ten tom właśnie taki jest, mamy tajemnicę, przygodę, niepewność. Szybko i przyjemnie się czyta.