Ocalenie

Cykl: Zapomniany ogród (tom 9)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Englevakt

Saga. Zapomniany ogród to seria książek autorstwa Merete Lien. To pasjonująca, pełna tajemnic opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, o ludzkich słabościach i trudnych wyborach. Saga Zapomniany Ogród jest historią Emily, która rozpoczyna się w 1881 roku.

Książkowa-Fantazja | 2012-10-04
Przeczytana: 11 października 2012

Tom 9 Sagi "Zapomniany Ogród" opowiada o dalszych losach Emily. Tym razem jej mąż Gherdard ulega tajemniczemu wypadkowi. Głównym podejrzanym staje się Aksel, były kochanek Emily. Jednak sprawa przybiera inny obrót i okazuje się, że to ojciec Diny (mniemanej kochanki Gherarda) stoi za tym przestępstwem.
Świeże upieczone małżeństwo wybiera się do rodzinnych stron Emily, gdzie odbywa się chrzest córki Konstanse. Konstanse prosi brata o pomoc, gdyż okazuje się, że jej mąż notorycznie ją zdradza i ponadto ma poważne długi.
W trakcie drogi powrotnej Emily wyjawia mężowi, iż jest w ciąży. Babka dziewczyny prosi ją o spotkanie i wyjawia kolejną rodzinną tajemnicę. Niestety wspomnienia z przeszłości wywołują u babki atak serca.
Rebbeka wciąż knuje ze swoim mężem jak posiąść posiadłość i wysyłają pogróżki do Emily.
Henny żona Erlinga wciąż się boi spotkania z tajemniczym zarządcą, którego Gherard z Emily zatrudnili na dworze. Co ich tak naprawdę łączy?

książek: 2064
Lublinianka | 2013-06-20
Na półkach: Przeczytane, Romans, sagi
Przeczytana: 05 października 2012

Kontynuacja dalszych losów Emily. Naprawdę wciągająca saga. Intryga, miłość, tajemnica, romans, nawet wątki kryminalne się przewijają. Wszystko w dobrym guście i smaku.

olaf2009 | 2014-09-02
Przeczytana: wrzesień 2008

jak na romansidło ok, czasem facet musi spojrzeć z kobiecego punktu widzenia ;)

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: maj 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Robi się gorąco, powiedziałabym na wszystkich frontach. Najbardziej mi szkoda Henny, ale trzymam za nią kciuki. Poza tym warto przeczytać.

Vivan | 2012-12-28
Przeczytana: 21 kwietnia 2010