Requiem Króla Róż 6

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: Requiem Króla Róż (tom 6)
Wydawnictwo: Waneko
Baraou no Souretsu
komiksy
Miduhanome

Zbyt wygórowane nadzieje to początek destrukcji…
W średniowiecznej Anglii, u progu nowej wojny, Ryszard walczy, by jego ród odzyskał tron. Równocześnie, spędziwszy dużo czasu z Henrykiem, uświadamia sobie, co do niego czuje, a także przysięga, że jak najszybciej pomści śmierć swego ojca.
Czy zrozumie, jaką gorycz szykuje mu los?

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Krzysztof Lewandowski | 2017-07-14
Na półkach: Komiksy

Znowu mam mieszane uczucia. Ten tom jest dużo poważniejszy, a i wątek nadprzyrodzony miał nieco większe znaczenie niż ostatnio - jednak raczej dalej będzie pełnił tylko rolę tła, szkoda.

Autorka mogła więc powrócić do mrocznej atmosfery, co nawet się udało. Konflikt trafia na pierwszy plan, wreszcie pojawiają się krwawe rozstrzygnięcia, a losy postaci dążą ku dramatycznym zwrotom akcji. Tylko że ten tom jest trochę wydłużony. Zbyt dużo czasu poświęca się na te same myśli - nie trzeba powtarzać, że Henryk to miłość Ryszarda, że Ryszard chce walki i zemsty, że ojciec Ryszarda był jego światłością... To w żaden sposób nie rozwija bohatera, lecz stanowi powtórkę znanych informacji.

Oczywiście nadal darzę niechęcią Henryka, jego patetyczne przysięgi miłości i idylliczne marzenia. To wypada sztucznie i zbyt mocno kontrastuje z resztą historii. Na szczęście relacja mężczyzny z Ryszardem zmierza do odkrycia wielkiej tajemnicy, która w 6. tomie wręcz irytowała. Trudno uwierzyć, że przez...

silwana | 2017-07-14
Na półkach: Manga, komiks - 2017
Przeczytana: 17 lutego 2017

Jestem absolutnie zakochana w tej mandze. Każdy tom jest dla mnie zaskoczeniem. Bardzo bym chciała żeby los dla głównych bohaterów był łaskawy, ale coś przeczuwam, że to będzie jedna wielka tragedia i uronię bardzo dużo łez.

Maja | 2017-08-20
Natalia | 2017-08-16