The Redhead. Daleki za oceanem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dygresje
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788365419453
Sorus

The Redhead. Daleki za oceanem zawiera opis przeżyć i doświadczeń młodej bohaterki, która wyjechała do USA na zaproszenie swojego ukochanego, oparty o osobiste doświadczenia autorki z jej trzech kilkumiesięcznych pobytów w Teksasie. Autorka, mając nadzieję, że jej opowieść może pomóc innym, dzieli się z Czytelnikami szczerymi, osobistymi przeżyciami, łamiąc tabu pisania także o sprawach...

Autorka, mając nadzieję, że jej opowieść może pomóc innym, dzieli się z Czytelnikami szczerymi, osobistymi przeżyciami, łamiąc tabu pisania także o sprawach intymnych, pokazując ewolucję relacji między partnerami i mechanizmie narastania konfliktu na tle zmian w stanie psychicznym głównej bohaterki uwarunkowanych postawą partnera.

Personalne zmagania przeplatają się z bardziej popularnonaukowymi tematami – historycznymi czy etnograficznymi, szczególnie o Teksasie, w którym zauroczyła Autorkę m.in. wszechobecność przepięknej kultury latynoamerykańskiej i tą fascynacją stara się zarazić czytelnika.

Książka przybliża Czytelnikom aktualny obraz społeczeństwa USA poprzez opis jej spotkań ze świeżymi imigrantami i ludnością zasiedziałą, a także o zwyczajach związanych z amerykańskim stylem życia, świętowaniem (np. Halloween) czy zakupami („czarny piątek”).

źródło opisu: http://dygresje.pl/ksiazka/the-redhead-daleki-za-oceanem/

źródło okładki: http://dygresje.pl/ksiazka/the-redhead-daleki-za-oceanem/

katarzynczyta | 2017-11-15
Przeczytana: sierpień 2017

Fragment opinii:
Sięgając po dzieło Anny Daleki byłam przekonana, że będzie to książka-reportaż, a otrzymałam bardzo osobistą i poruszającą ważne kwestie powieść. "The Redhead. Daleki za oceanem" jest wciągającą opowieścią o miłości, która czasami bywa trudna i jak brak starań z jednej, jak i drugiej strony może ją zniszczyć. Ten bardzo emocjonalny aspekt książki równoważony jest sporą dawką konkretnych informacji, np. na temat emigrantów. Ogólnie powieść bardzo dobrze mi się czytało, mam tylko jedno "ale" - nie podobał mi się sposób przytaczania dialogów - napisano je w języku angielskim, z tłumaczeniem w przypisach. Jak dla mnie bardziej spójnie wyglądałaby książka w całości napisana po polsku, jedynie z pewnymi wtrąceniami anglojęzycznymi, kiedy wymagałaby tego sytuacja.

Ela | 2017-06-02
Przeczytana: 13 czerwca 2017