Kuracja. Opowiadania sanatoryjne

Wydawnictwo: Sanatorium "Włókniarz"

Życie ludzi w średnim i starszym wieku nie musi być nudne, co pokazuje Kuracja Grzegorza Kozery, pierwszy w Polsce zbiór opowiadań, których akcja rozgrywa się w jednym sanatorium. Bohaterami zamieszczonych w książce dziewiętnastu tekstów są kuracjusze z sanatorium Włókniarz w Busku-zdroju, choć jak zauważa autor opisane z przymrużeniem oka sytuacje mogły się zdarzyć w każdym innym sanatorium w Polsce. Są więc romanse i miłosne podboje, sceny zazdrości, próby udawania kogoś innego, jak również zupełnie nietypowe zachowania, o które trudno by podejrzewać bohaterów Kuracji... Grzegorz Kozera (ur. 1963) jest dziennikarzem, prozaikiem, poetą i krytykiem literackim. Opublikował m.in. odsłaniającą piekło alkoholizmu powieść Biały Kafka (2004), za którą otrzymał nagrodę w konkursie im. Żeromskiego. Jest także autorem pięciu książek poetyckich, w tym Sierżant Garcia nie żyje (1998) i Niebieski motyl(1995).

Beata | 2015-04-09

Rewelacyjne opowiadania. Samo życie - sanatoryjne:)

Moni | 2013-12-30
Frigo | 2013-08-05