Dom kamienia. Garnet

Jaguar
2017-03-22
2015-07-07
Iwona Wasilewska

Naprawdę fajne dodatki do całej serii.

Naprawdę fajne dodatki do całej serii.

Ten tom to dodatek, ta sama historia, ale napisana z punktu widzenia innych postaci. Ja osobiście po prostu nie przepadam za dodatkami i ten dodatek też nie zrobił na mnie większego wrażenia. Był wprawdzie ciekawy, sympatyczny oraz dobrze się go czytało i jest to poboczna powieść dla fanów serii, którzy nie chcą się jeszcze rozstawać z bohaterami, ale nie było tu żadnych wydarzeń które były by dla czytelnika zaskoczeniem.

DNF 33%.

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej do mnie dociera, że ja nie chcę tego czytać, kompletnie mnie to nie interesuje, a sama seria tak słabo zapadła mi w pamięć, że w sumie nawet nie wiem, gdzie to wszystko umiejscowić. Także ten...

DNF 33%.

Tak jak inne książki z tej serii - bardzo dobrze napisana i ciekawie rozbudowująca świat. Niestety jak każdy tego typu dodatek, jest nieco słabszy od głównej serii, ale jeśli ktoś się stęsknił za trylogią "Klejnot", to jak najbardziej powinien sięgnąć po tę powieść!

Fajne, szybkie uzupełnienie pierwszej części, gdzie poznajemy losy bohaterów, którzy w kolejnych częściach odgrywają znaczące role. Opowiadanie o Raven momentami się dłużyło, zwłaszcza kiedy pojawiały się sceny, które poznaliśmy już w pierwszej części, ale to chyba dlatego, że czytałam ten dodatek zaraz po skończeniu "Klejnotu".
W historii Garneta urzekło mnie to, że nie od początku był zwolennikiem rewolucji. Autorka dała nam możliwość obserwowania zmian jaki w nim zachodzą - od rozpieszczonego, buntowniczego arystokraty do wrażliwego rebelianta, szpiega.
Oba opowiadania nie kończą się w żaden konkretny sposób, pozostawiają pole wyobraźni i kolejnym częściom.
Jest to całkiem przyjemna pozycja w porównaniu do innych "połowicznych" części różnych serii.

W historii Garneta urzekło mnie to, że nie...

Książkę przeczytałam ponad rok po ostatniej części trylogii, więc historia w niej zawarta była jedynie krótkim powrotem do tej z części pierwszej. Jak na dodatek, bardzo fajny i ciekawe rozwinięcie, wyjaśnienie niektórych wątków. Wciąga, choć jak dla mnie książka za krótka, bo mimo, że czytając ją się wkurzałam na wydarzenia w niej przedstawione, to np. o historii Raven mogłabym czytać więcej. Jako, że czytałam po części trzeciej, traktuję jako zwieńczenie całej serii, naprawdę przyjemny "powrót" do świata Surogatek.

1997

Dokładnie czytałam część 1 oj 5lat temu i to pod koniec stycznia. Więc postanowiłam zacząć nowy rok kontynuacja tej trylogii i sobie przypomnieć co było w tomie 1.czego żałuję to szkoda mi że historia Reven nie została kontynuowana dalej bo jest ciekawa nawet bym powiedziała że ciekawsza jak Violet. Mam kolejne 2tomy na półce i ciekawa jestem czy historia mnie znów pochłonie jak część 1

Szczerze powiedziawszy, kiedy chwyciłam w dłonie ten dodatek, nie pamiętałam wielu rzeczy z samej serii. Poszczególne wydarzenia utkwiły mi w głowie, ale szczerze powiedziawszy zapomniałam o niej. A szkoda, ponieważ ten króciutki tomik przypomniał mi o tym, że ta trylogia jest mało znana, chociaż bardzo dobra.
Treść sama w sobie była dosć przyjemna, ciekawie czytało się o tym jak Raven, najlepsza przyjaciółka Violet z Magazynu, oraz Garnet, syn jednego z rodzin Założycieli, widząc surogatkę Diuszesy Jeziora.
Obie historie przypadły mi do gustu, ale mimo tego, że Garnet jest moim ulubieńcem, nieśmiało przyznam, że historia Raven bardziej mnie wciągnęła i wydała się zdecydowanie ciekawsza.
Pozostaje mi tylko czekać na pozostałe dwa dodatki i mieć nadzieję, że wydawnictwo ''Jaguar'' postanowi wydać je w Polsce.

Treść sama w sobie była dosć przyjemna, ciekawie czytało się o...

Pomysł na historię bardzo ciekawy. Jednak powieść sama w sobie za bardzo infantylna. Mam tu na myśli zachowanie głównej bohaterki i dialogi.

Ten dodatek był lepszy od ostatniego domu i rozwiązywał wiele kwestii. Szkoda, że historia Raven nie była kontynowana