Szkarłatna Wdowa

Cykl: Saga rodziny Sinclair (tom 3)
Wydawnictwo: Amber

Inne wydania

Wicehrabia Ramsey cieszy się zasłużoną reputacją uwodziciela i hulaki. Nikt więc nie podejrzewa, że ma tajną misję do spełnienia. Musi odnaleźć jeden z klejnotów koronnych ? legendarny rubin, który w przeszłości przyniósł zgubę wielu ludziom. Ostatnią ofiarą fatalnego kamienia był mąż Lucy Contrain. Teraz piękna wdowa przyłącza się do poszukiwań klejnotu.

orchideaidea | 2016-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Po raz kolejny pozwolilam sobie zaczytac sie w historii z czasow, ktore w duzej mierze odbiegaja od obecnej rzeczywistosci. Kiedy to mlode wdowy takie jak Lucy, glowna postac owego romansu historycznego musialy zwracac uwage na to jak sa postrzegane przez otoczenie. Nie wiadomo czy rok po smierci meza, z ktorym wspolnie tworzyli malzenstwo raczej z rozsadku, wystaczy by zakonczyc zalobe, by moc na nowo wlaczyc sie w bardziej ozywione zycie towarzyskie i wymienic garderobe na mniej ponura.
Niestety zaloba po mezu poza przewaga czarnych ubran w szafie i ograniczonych wyjsc na salony przyczynila sie rowniez do naglego pogorszenia ogolnej sytuacji Lucy. Z dnia na dzien okazalo sie Stanley,zmarly maz pozostawil ja w dlugach. Nowe polozenie bylo o tyle klopotliwe, ze grozono jej nawet odebraniem domu.
Jednak w tym oto trudnym momencie, nagle w w zyciu Lucy pojawia sie (jak to w kazdym czytadle tego typu "ksiaze z bajki";)) Lord Richmond...

Okazuje sie, ze smierc Stanleya nie byla...

kaktusowaona71 | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Bardzo przeciętny przeciętniak wśród zbioru przeciętnych romansów historycznych. Trochę rozwlekły, trochę mdły, trochę nijaki i w końcu trochę nudnawy. Czas poświęcony na lekturę tej książki stoi na samiutkiej granicy czasu straconego.
Akcja - mało ciekawa i wlekąca się niemiłosiernie
Bohater - i tu pretensje kieruję stricte do Autorki.
Nie mogąc się najwidoczniej zdecydować jaki typ bohatera wybrać do tej powieści, Pani Nicole miotała się od wizerunku hulaki i ladaco, przez dobrego samarytanina, aż do prawie że świętej persony. Połączenie cech tych wszystkich trzech osobowości niestety nie wyszło nikomu na dobre. Ani czytelnikowi, ani bohaterowi, który zwyczajnie zrobił się niestrawny i sztuczny.
Bohaterka też jest niewiele lepsza. Tak mało w niej pasji, jakiegokolwiek ognia, życia, czy energii, że jedyne skojarzenie jakie we mnie budzi, to : cierpiętnicza mimoza...
Niby pomaga w śledztwie - ale ta pomoc taka jakaś nijaka
Niby odpiera ataki - ale tak jakoś anemicznie
Wszystko z...

Jagoda | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Super książka, tak mi się podobała, że nie przerywałam czytania. Moim zdaniem trzyma w napięciu, nie jest nudnym romansidłem.

Ewelina | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Właśnie takie romanse historyczne uwielbiam :) Cudna i ciepła. Przewidywalna, ale przecież nie można po romansie wymagać tego żeby zaskakiwał niespodziewanym zakończeniem. Trafił na półkę ulubionych. Mam nadzieję, że kolejne książki tej autorki są równie cudne jak ta i piękność w błękicie które miałam przyjemność do tej pory przeczytać.
Polecam gorąco :)

Kasia W-ka | 2011-03-26
Przeczytana: 26 marca 2011

Super!!!!!! książka!!!! Polecam!!!!!
Trzyma w napięciu do ostatniej strony, nie można się od niej oderwać!!!!

LilAnGeeL | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Bardzo wciągająca, nie mogłam się oderwać, jak na romans nie za bardzo przesłodzona dlatego mi się podobała. Główna bohaterka ujęła mnie swoją wolą walki i odwagą.

Asia | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016