Czarna

Seria: Na F/Aktach
Wydawnictwo: Od deski do deski
7,35 (930 ocen i 186 opinii) Zobacz oceny
10
60
9
98
8
279
7
290
6
133
5
40
4
14
3
8
2
8
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788365157218
liczba stron
240
język
polski

Jeremi jest zamożnym, przystojnym mężczyzną, wspaniały ojciec i świetny przedsiębiorca. Tylko ma jeden problem – potrafi myśleć o Beacie już tylko jako żonie i matce swoich dzieci. Maryśka miała być dla niego namiętną przygodą tylko na chwilę. Sam Jeremi gubi się w swoich uczuciach, nie przypuszczał też, że kochanka może go pokochać miłością aż do granic obłędu. Czarna jest małą miejscowością,...

Jeremi jest zamożnym, przystojnym mężczyzną, wspaniały ojciec i świetny przedsiębiorca. Tylko ma jeden problem – potrafi myśleć o Beacie już tylko jako żonie i matce swoich dzieci. Maryśka miała być dla niego namiętną przygodą tylko na chwilę. Sam Jeremi gubi się w swoich uczuciach, nie przypuszczał też, że kochanka może go pokochać miłością aż do granic obłędu. Czarna jest małą miejscowością, plotki szybko docierają do rodziny Maryśki i rodziny Jeremiego.

 

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 2147

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pieśń o 30 ranach

"...Na szyi po stronie lewej, dwie głębokie nakładające się na siebie rany cięte, przebiegające równolegle do siebie. W dnie ran widoczna przecięta tkanka podskórna, mięśnie szyi, tętnica szyjna wspólna, żyła szyjna wspólna, tchawica, inne drobniejsze naczynia oraz nerwy.
Dno tej dużej rany i głębokiej rany złożonej z trzech ran, sięga aż do kręgów szyjnych kręgosłupa, gdzie widoczne są nacięcia kości.
W okolicy lewego kąta żuchwy rana cięta w kształcie rybiego ogona o wymiarach 3,5 cm na 0,5 cm płytka, na wysokości trzonu żuchwy po stronie lewej cztery rany cięte, ułożone mniej więcej w jednej linii o długościach 0,5 cm, 1 cm i 1,5 cm. Powyżej lewego obojczyka płytka rana cięta 3,5 cm na 2 cm, za lewą małżowiną uszną płytka rana cięta o długości 2 cm.
Na prawej stronie szyi rozległa i głęboka rana cięta złożona z kilku ran, w dnie rany widoczne przecięte mięśnie i drobne naczynia, a także nerwy tkanki pod żuchwą.
W obrębie małżowiny usznej prawej, cztery ułożone do siebie równolegle rany cięte, przechodzące przez całą grubość małżowiny, ponadto na górnej tylnej części małżowiny niewielka, płytka rana cięta na 2 cm.
Za małżowiną uszną prawą głęboka rana cięta o długości 4 cm, nieco powyżej od rany następna rana cięto - kłuta sięgająca do kości czaszki, z nacięcia okostnej, w której wlot ma długość około 3 cm, obok tej rany i nieco powyżej rana cięta dość płytka o długości około 70 milimetrów.
Na wysokości trzonu żuchwy po prawej ułożona prawie poziomo rana nacięta o długości 3,5 cm sięgająca do mięśni żuchwy, nieco powyżej od tej rany płytsza rana cięta ułożona prawie równolegle do rany niżej leżącej o długości 3,5 cm z tyłu na szyi, nieco po lewej stronie prawie poziomo ułożona rana cięta 6,5 cm na 2 cm.
Na głowie w okolicy ciemieniowej rana kłuta drążąca do kości czaszki, wlot jej ma kształt kwadratu o boku długości 50 milimetrów.
Na opuszce kciuka prawej ręki rana cięta o długości centymetra, na grzbiecie czwartego palca prawej ręki rana cięta o długości centymetra, na przyśrodkowej powierzchni trzeciego palca prawej ręki powierzchniowa rana kłuta oraz drobne podbiegnięcie krwawe na grzbiecie prawej ręki.
Na opuszce kciuka lewej ręki powierzchniowa rana kłuta, ponadto drobne podbiegnięcia krwawe na grzbiecie lewej ręki i na grzbiecie nadgarstka.
Podsumowując około 22 rany cięte na szyi i głowie, 1 rana kłuta na głowie, 3 niewielkie rany cięte i 2 drobne rany kłute na rękach, przecięcie tchawicy oraz dużych naczyń krwionośnych na szyi. Po stronie lewej przecięcie naczyń mniejszego kalibru na przedniej i bocznej prawej powierzchni szyi.
Przyczyna zgonu zadławienie krwią..."

Czarna okładka, Czarna miejscowość i "czarni" ludzie...zamknięci w klaustrofobicznej, gęstej i mrocznej małomiasteczkowej postawie dulszczyzny.
Spowita mgłą konwenansów i stygmatyzacji społeczność staje się świadkiem burzliwego romansu nauczycielki i żonatego przedsiębiorcy.
Autor w doskonały sposób uchwycił studium psychologiczne relacji kobieta - mężczyzna, córka - matka, nauczycielka - ciało pedagogiczne, mężczyzna - rodzina, kobieta - rodzina mężczyzny, kobieta - jego dzieci. Uczestniczymy w narodzinach obsesyjnej , wyniszczającej i tragicznej miłości, epatowanej , pogardzanej przez społeczeństwo , jednak katem najbardziej okrutnym są dzieci, które na swój sposób prowadzą walkę z wrogą jednostką swoimi, niewinnymi gierkami.
Mroczność i thriller hipnotyzuje nas doprowadzając do finału, akord wywołuje ciarki i pozostaje w głowie długo po zakończeniu książki.

Drugie spotkanie z serią : Na F/aktach i muszę przyznać mocne.
Prawdziwe wydarzenia miały miejsce w 2001 roku, w Czarnej Białostockiej i wstrząsnęły społecznością...25 lat...

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Past Tense

Past Tense (Jack Reacher, #23) Jack Reacher, przemierzając autostopem Amerykę, trafia do Laconii w stanie New Hampshire, skąd pochodził jego ojciec....

zgłoś błąd zgłoś błąd