Smoczek Loczek. Na ratunek księżniczce

Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM

Smocza księżniczka potrzebuje pomocy. Smoczek Loczek nie waha się ani chwili.
Czy dobrze robi? Czy należy pomagać innym? I jak skończy się ta przygoda?

źródło opisu: https://www.facebook.com/wydawnictwoTADAM/?fref=ts

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwoTADAM/?fref=ts

Dawno, dawno temu, za górami i lasami mieszkała sobie w zamku księżniczka. Aż pewnego, strasznego dnia, zły, okropny i groźny smok porwał księżniczkę i uwięził w swoim ponurym zamku. Na ratunek pięknej księżniczce wyruszył dzielny, nieustraszony i odważny rycerz... Ups... To nie ta bajka. To nie tak leciało.

Jeszcze raz :)

Dawno, dawno temu, za górami i lasami mieszkała sobie w zamku smocza księżniczka. Aż pewnego, strasznego dnia, zły, okropny i groźny RYCERZ porwał księżniczkę i uwięził w swoim ponurym zamku. Na ratunek wyruszył SMOK. A konkretnie Smoczek Loczek. Nie do końca nieustraszony, odważny i dzielny... Ale dobry uczynny i zdeterminowany. Ponieważ kocha smoczą księżniczkę z całych sił, mimo obaw i sporej porcji strachu, postanawia zmierzyć się z niedobrym rycerzem.

Smoczek Loczek spotyka na swojej drodze zwierzęta. Zwierzęta w tarapatach. Nie przechodzi obojętnie, ale udziela pomocy. Jeszcze nie wie, że bezinteresowność i okazana dobroć wracają :)

Książeczki o...

Dżin_z_tomikiem | 2017-08-28
Przeczytana: 14 lipca 2017

"Smoczek Loczek. Na ratunek księżniczce" to klasyczna baśniowa historia z uwięzioną księżniczką w tle, tyle że pisana ze… smoczego punktu widzenia. W takim wydaniu księżniczka zieje ogniem, jej oprawcą jest zły rycerz, a na ratunek rusza oczywiście smok. Zabawa konwencjami – nawet jeśli nieczytelna dla małych odbiorców – z pewnością rozbawi dorosłych, natomiast motyw bezinteresownego pomagania innym to piękna lekcja życzliwości dla wszystkich. Jak myślicie, w jaki sposób można pokonać czarny charakter, mając do dyspozycji jedynie tort marchewkowy?

Pełna recenzja z okazji Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów na stronie: http://dzinztomikiem.pl/ksiazki-z-dymkami-seria-moj-pierwszy-komiks-wydawnictwo-tadam/

dziecieceksiazki | 2017-07-29
Przeczytana: 2017 rok

Świetna propozycja dla najmłodszych czytelników. Komiks w kartonowym wydaniu bawi, uczy i pokazuje ciekawy świat książki.
To książka, która ucieszy i Roczniaka i 5-6-latka, dla którego to może być pierwsza samodzielnie przeczytana książka.

Gorąco polecam

kasia_taka | 2017-12-09
Przeczytana: czerwiec 2017

Super książka na pierwsze samodzielne czytanie. Dużo śmiechu i wielka duma i radość z pierwszej samodzielnie przeczytanej książki. Gorąco polecam.

Jazzman | 2017-10-22
AnnaSikorska | 2018-06-08