Skala świadomości. W pogoni za potęgą

Wydawnictwo: Psychoskok
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Aneta

„Skala świadomości. W pogoni za potęgą” Mateusza Laszczki to powieść fantasy. Elet – główny bohater książki to dziecko zamieszkujące w najbogatszym mieście Królestwa Rotów. Życie chłopca zmienia się w momencie najazdu barbarzyńskich plemion na rodzime strony. Z dobrze wychowanego dziecka, ceniącego życiowe wartości, stał się chłodny i wyrafinowany. Nie chciał jednak, aby ktokolwiek w...

„Skala świadomości. W pogoni za potęgą” Mateusza Laszczki to powieść fantasy.

Elet – główny bohater książki to dziecko zamieszkujące w najbogatszym mieście Królestwa Rotów. Życie chłopca zmienia się w momencie najazdu barbarzyńskich plemion na rodzime strony. Z dobrze wychowanego dziecka, ceniącego życiowe wartości, stał się chłodny i wyrafinowany. Nie chciał jednak, aby ktokolwiek w królestwie przeżył to co on w dzieciństwie. Odkrywając tajemnicze powiązania pierwotnych plemion z królem, postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Razem ze swoimi bliskimi kompanami, powołał organizację Aurora, której głównym celem było pozbycie się każdej osoby, mającej wpływ na władzę w królestwie. Tym samym uruchomił machinę rewolucji, której nikt nie był w stanie zatrzymać. Wykorzystując magiczne kamienie, wsparcie swojego przyjaciela Crissa oraz tajemnicze znaki na swoim ciele, Elet wyruszył w pełną niespodzianek podróż, celem odnalezienia sprzymierzeńców i odkrycia sekretów magicznego świata, w którym żył. Był pewny, że droga którą podążał, była tą właściwą. Niezależnie od sygnałów, które otrzymywał, pragnął brnąć naprzód, nawet gdy sprawy przybierały niekorzystny obrót. Szedł przez życie, po drodze odkrywając sekrety swojej przeszłości, doznając wielu krzywd, ale też pomagając niejednej osobie.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Xolar | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Ciekawa fabuła, ale sam warsztat pisarski nieporadny.

Konrad | 2017-09-02
Gongyhaju Lany | 2017-04-26