Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego

Wydawnictwo: Znak
Ag2S

Książka ukazuje się w 90. rocznicę urodzin Naszego Premiera. Tom „ Architekt wolnej Polski” poświęcony został wszechstronnej roli, jaką premier Tadeusz Mazowiecki odegrał w budowaniu wolnego, nowoczesnego państwa. Jak mało kto ten wybitny intelektualista i prawdziwie demokratyczny polityk rozumiał wartość wolności i dialogu. „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić”...

Książka ukazuje się w 90. rocznicę urodzin Naszego Premiera.

Tom „ Architekt wolnej Polski” poświęcony został wszechstronnej roli, jaką premier Tadeusz Mazowiecki odegrał w budowaniu wolnego, nowoczesnego państwa. Jak mało kto ten wybitny intelektualista i prawdziwie demokratyczny polityk rozumiał wartość wolności i dialogu. „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić” powtarzał, wskazując kierunek mieszkańcom młodego kraju między Bałtykiem i Tatrami.

Teksty napisane przez uczniów, współpracowników i przyjaciół premiera Mazowieckiego dają obraz jego wielkości i bezkompromisowości. Niektóre stanowią historyczne świadectwo jego ważnych dokonań, inne są próbą interpretacji najbliższych mu wartości i idei. Łączy je osobisty ton, a zarazem wysoka erudycja Autorów. Przede wszystkim jednak tom pokazuje aktualność właściwego premierowi spojrzenia na Polskę.

pod redakcją Aleksandra Halla

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Architekt-wolnej-Polski/7770

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Architekt-wolnej-Polski/7770

Kamil Sołoducha | 2017-07-17
Przeczytana: 15 lipca 2017