20849621
czasopisma
Dawid J

Znajdziecie tu Państwo teksty, których bohaterami są herosi wychowani na górnośląskich placach i w robotniczych familokach. Niebawem zawładnęli zbiorową wyobraźnią współczesnych i wytrwali w legendzie aż do dzisiejszych czasów. Wilimowski i Cieślik. Potem– Pohl, Lubański czy Banaś. I tylu innych, dla których – niestety – nie znaleźliśmy tu miejsca, choć przecież wiemy, że śląscy sportowcy nie tylko z umiejętności kopania piłki byli i są znani. Iluż mieliśmy wspaniałych lekkoatletów, kolarzy, ciężarowców, zapaśników, judoków, narciarzy czy gimnastyków! Przez długie dekady śląskie kluby dominowały, a przynajmniej wyznaczały ton w sportach drużynowych: piłce ręcznej, koszykówce, siatkówce, hokeju…Czy musimy używać czasu przeszłego? Nie odpowiem jednoznacznie, choć łatwo się przekonacie, że większość naszych autorów głęboko zanurza się w historii. Wierzę, że właśnie tego oczekiwaliście.

źródło opisu: www.fabrykasilesia.pl

• Bardo
  • Bad Boy's Girl 2
  • Niedźwiedź i słowik
  • Poprosisz mnie o śmierć
  • Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
  • Zakon Rozbitej Soczewki
Sarah J. Maas

8,42 (55 ocen i opinii)
Terror
Dan Simmons

8,18 (1037 ocen i opinii)
Księżyc. Od nowiu do nowiu
Martín Caparrós