Wszystko z miłości. 38 romansów wszech czasów

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Poradnia K
All For Love. Great Love Affairs. Great Stories
romans, romanse, sława

Opowieści o słynnych historycznych kochankach, namiętności ludzi pióra, hollywoodzkie zauroczenia, romanse artystów, polityków, książąt i królów. Trzydzieści osiem par i tyle samo opowieści, w których mieszają się ze sobą uczucia, skandale, a nawet zbrodnie. Miłość to obłęd, stan umysłu, w którym odrzucamy wszelkie zahamowania i robimy rzeczy, które osoby postronne mogą uznać za niemądre czy...

Miłość to obłęd, stan umysłu, w którym odrzucamy wszelkie zahamowania i robimy rzeczy, które osoby postronne mogą uznać za niemądre czy wręcz szalone. Nie zważamy na niebezpieczeństwo odtrącenia, mamy wrażenie, że świat jest u naszych stóp. Dla uczucia ryzykujemy i stawiamy wszystko na jedną kartę.
Czy miłość – prawdziwa albo często urojona - jest tego warta? Może lepiej byłoby jej nie zaznać? Dla bohaterów książki życie bez miłości traci sens. I nawet jeśli mieliby postradać przez nią życie, ryzykują wszystko. Dlatego śledzimy ich historie z zapartym tchem. W ich miłosne perypetie wpisane są elementy dramatu, intrygi i przygody.
Charyzmatyczne postacie, niezwykłe wyczyny, burzliwe czasy – wszystkiego jest tutaj pod dostatkiem. Historie opisanych w książce kochanków rozgrywają się w różnych epokach i na różnych kontynentach, ale to, co je łączy, to siła miłości.
Opowieści o słynnych historycznych kochankach, namiętności ludzi pióra, hollywoodzkie zauroczenia, romanse artystów, polityków, książąt i królów. Trzydzieści osiem par i tyle samo opowieści, w których mieszają się ze sobą uczucia, skandale, a nawet zbrodnie. Niektóre z nich to wybuch gwałtownej namiętności, który szybko gaśnie, inne przetrwały aż po grób. Nierzadko też kochankowie mają szansę połączyć się dopiero po śmierci. To fascynujące i niezwykłe romanse, sięgające od czasów starożytnych do współczesności.
Galerię namiętnych par tworzą tak różne duety jak: wyjęci spod prawa Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Brigitte Bardot i Roger Vadim, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marylin Monroe i Joe DiMaggio. Małżeństwo księcia Rainiera i Grace Kelly miało początek jak z bajki, lecz koniec był tragiczny, podobnie jak burzliwe małżeństwo Isadory Duncan i młodego poety Siergieja Jesienina.
Czy Elżbieta II naprawdę była Żelazną Dziewicą? Jakie uczucie zniszczyło Oscara Wilde’a? Czy na pewno brukowce zdradziły nam już wszystko o trójkącie, który tworzyli Diana, Karol i Camilla Parker Bowles?
Szczególnie nam bliskie, polskie akcenty w książce to miłość Poli Negri i Rudolfa Valentino, a także tragiczne losy Romana Polańskiego i utrata ukochanej Sharon Tate.

źródło opisu: http://poradniak.pl/index.php/wszystko-z-milosci-3...(?)

źródło okładki: http://poradniak.pl/index.php/wszystko-z-milosci-3...»

Izabela Pycio | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

"Camilla jest i zawsze była miłością jego [Karola] życia." Diana

Z wielką przyjemnością zaczytywałam się w trzydziestu ośmiu romansach wszech czasów, odpowiednio wybranych i interesująco przedstawionych. Autorki oryginalnie i pomysłowo podeszły do tematu, spora różnorodność i zasięg czasowy przybliżanych porywających historii o miłości. Można je czytać w dowolnie wybranej kolejności, jedną dziennie lub kilka w jeden wieczór. Z łatwością dajemy wciągnąć się w kolorowy świat pełen namiętności, intrygujących przygód, urzeczywistnionych pragnień, bolesnych rozczarowań i głośnych dramatów. Chętnie przypominamy sobie zapamiętane przez historię pary połączone żarliwym uczuciem, hollywoodzkie szaleńcze zauroczenia popularnych gwiazd filmowych i teatralnych, gorące romanse słynnych artystów i kreatorów, czy płomienne związki z toczącą się w tle wielką polityką.

W tych krótkich opowieściach uderza moc namiętności, intensywność uczucia, żywiołowość w okazywaniu emocji i pragnienie trwania...

Miłka Kołakowska | 2017-02-06
Na półkach: 2017
Przeczytana: 02 lutego 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Miłość można okazywać na setki sposobów, a jednak trudno znaleźć odpowiednią jej definicję. Jak bowiem ubrać w słowa coś, co w sercu każdego zdaje się grać inną melodię? Unikatowość doznań jest pięknem sama w sobie, ale pozorny stan zakochania nietrudno pomylić z lekkomyślnym zauroczeniem, powszechnym pożądaniem, czy nawet zwykłym podziwem. Megan Gressor oraz Kerry Cook tytułem Wszystko z miłości otwierają wachlarz rozmaitych, często pikantnych, a z pewnością niezapomnianych romansów, których zasięg nierzadko wymykał się granicom przyjętych standardów.

Elegancko wydana publikacja zaprasza do przeglądu poruszających epizodów miłosnych, które zebrane w 38 aktów scenicznych mają być wspólnym głosem wielbionego od lat uczucia. Czytelnik zasiada zatem na widowni i mimowolnie obserwuje głośne historie miłosne, jakie zapisały się w ludzkiej pamięci. Nie jest to bowiem spektakl jednej epoki, a zbiór niesamowitych i często zaskakujących...

Sandra Jasona | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane w 2017
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Tym razem miałam ochotę na coś o miłości. 38 słynnych romansów gwiazd kina, sztuki, polityki, historii. Niektóre znane, niektóre nie, opowiedziane prosto bez górnolotnych zdań. Tragedie, morderstwa, niespełnione miłości, rezygnacje ze szczęścia w imię spokoju, ojczyzny. Zdrady, śmierć, zabójstwa, samobójstwa - cała plejada zdarzeń i uczuć. Czego mi brakowało - oprawy ikonograficznej, ale cóż nie można mieć wszystkiego. Pozycja krótka, dla fanów jako początek poszukiwań, dla innych jako rys historii miłości.

Dominika Rygiel | 2017-05-02
Na półkach: 52 / 2017
Przeczytana: 02 maja 2017

Francuzi nazywają ten specyficzny stan coup de foudre, czyli rażeniem piorunem. Przyznaję, że określenie to jest chyba najbardziej adekwatnym mianem na miłość od pierwszego wejrzenia; idealne dla nazwania momentu, w którym dwoje bliskich ludzi uświadamia sobie, że nie potrafi bez siebie współistnieć, że jest dla siebie idealnym duchowym i fizycznym dopełnieniem, dwiema rozrzuconymi po świecie duszami, które w końcu się odnalazły i dla których wbrew logice można i chce się zrobić wszystko. Wszak brzmi to trochę idealistycznie i utopijnie, zdaniem wielkich tego świata uczucie to podobno istnieje, a książka, którą pragnę Wam przedstawić jest tego namacalnym dowodem.

Dygotałam duszą i ciałem. Nigdy wcześniej nie chodziłam po niebie i być może nigdy nie będę chodziła, skoro wzeszło tak wiele gwiazd.

— Eliabeth Barrett Browning w liście do Roberta Browninga

Wszystko z miłości. 38 romansów wszech czasów autorstwa duetu Megan Gressor i Kerry Cook to zbiór trzydziestu ośmiu opowieści...

Maromira | 2017-02-13
Na półkach: Romans
Przeczytana: 13 lutego 2017

"Bądź szczęśliwa i wyjdź za mąż tylko z miłości. Mnie to nie było dane, ponieważ nie umiałam oprzeć się ukochanemu, odchodzę razem z nim… Nie płacz za mną. Przekraczam tę granicę z radością. Tam jest tak pięknie. Żegnaj”

Miłość niejedno ma imię. Tym zdaniem zapewne kierowała się para pisarek Megan Gressor i Kerry Cook, gdy przystępowały do pracy nad wspólną książką. Pomysł? Dokonać wyboru najciekawszych, najsłynniejszych bądź też najbardziej porażających romansów wszech czasów. I pewnie brzmi to na banał i w sumie pewnie by nim był, gdyby nie fakt, że wiele wybranych par dla większości polskich czytelników będzie zapewne mało znane.

Prawdopodobnie anglojęzyczni odbiorcy w mig skojarzą małżeństwo Browningów, romans Harolda Pintera i lady Antoni Fraser czy partnerkę Gertrudy Stein. Jednak tu, dla czytelników wychowanych mimo wszystko trochę w innym kręgu [niewiele, ale jednak], z innymi gwiazdami, historiami, plotkami, część nazwisk i opisanych historii brzmi obco – co w sumie też...

Rose | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

"Wszystko z miłości" - to zbiór miłosnych historii sławnych osób, wszystkie są opisane niezwykle ciekawie, dynamicznie, bez przeciągania. Czekałam na taką pozycję od jakiegoś czasu, więc, gdy tylko dowiedziałam się, że najciekawsze romanse zostały zebrane w jednej książce - stwierdziłam - to jest to!
Znalazłam tylko jeden mój własny minusik, mianowicie, strasznie brakowało mi wątku mojej ulubionej Vivien Leigh i jej ukochanego Oliviera Laurenca. Ich historia przecież idealnie nadawałaby się do umieszczenia w tejże książce.
Jednak mimo to "Wszystko z miłości" czyta się naprawdę z wielką przyjemnością.

Kasiek m | 2017-03-16
Na półkach: 2017 rok
Przeczytana: 16 marca 2017

Renifer | 2017-04-21
Na półkach: 2017
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Książka, która zbiera kilkadziesiąt historii miłosnych z różnych okresów historii, od starożytności po czasy współczesne. Niektóre nazwiska z pewnością kojarzycie od razu, z innymi zetkniecie się może po raz pierwszy. Każda z nich to historia miłosna, która mogłaby być scenariuszem filmu.

Przy pierwszym zetknięciu z książką zwróciłam uwagę na ładne wydanie. Wydawnictwo Poradnia K nie jest chyba bardzo znane, dlatego miłym zaskoczeniem jest staranne wydanie. Dobry papier, ładne wykończenia każdej ze stron, zdjęcia, okładka ze skrzydełkami. Wszystko składa się w miłą dla oka całość, za co należy się duży plus dla wydawnictwa.

Książka podzielona jest na działy: Historyczni kochankowie, Królewskie romanse, Namiętności ludzi pióra, Miłość i polityka, Romanse artystów i Hollywoodzkie zauroczenia. W każdym z nich kilka historii miłosnych (spis wszystkich rozdziałów niżej), krótkich, podanych w pigułce - co oczywiście nie wyczerpuje tematu. Czasami czułam niedosyt, bo jak na kilku...

Wielbicielka-książek | 2017-02-16

Miłość to piękne i magiczne uczucie, może być gorąca, namiętna, szalona, magiczna, szczera, bezinteresowna, subtelna, ujmująca, fascynująca, ale bywa także bolesna, nieodwzajemniona, niespełniona, toksyczna, naiwna i nieszczęśliwa. W literaturze motyw miłosny jest najczęściej tym dominującym, przeważającym. Każdego miesiąca na rynku wydawniczym trafiamy na mnóstwo rozmaitych książek opowiadających o miłości i opisujących jej różne oblicza. Aczkolwiek większość z nich zazwyczaj ukazuje nam pozytywne, radosne zakończenia typu "żyli długo i szczęśliwie". Niestety życie często pisze inne scenariusze, niekiedy dramatyczne, pełne smutku, bólu, i cierpienia. "Wszystko z miłości" to najnowsza publikacja ukazująca emocjonalne i poruszające historie romansów wszech czasów. Zapraszam na moją opinię.

Megan Gressor była córką znanego australijskiego pisarza i filmowca Kennetha Cooka. Ukończyła Uniwersytet w Sydney. Pracowała jako pisarka, ilustratorka i wydawczyni w Londynie, Nowym Jorku i...

grace | 2017-03-26

Bardzo skrótowo i z błędami opisane romanse 38 par. Poziom tej książki wskazuje, że była ona chyba pisana na mało wymagający rynek amerykański. Szkoda czasu i atłasu. No i pieniędzy-na szczęście została kupiona na wyprzedaży za 13 złotych, a to i tak za dużo jak na tą szmirę.