Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Szeptane opowieści

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
LubimyCzytać

Magda, miłośniczka rękodzieła, prowadzi nietypowy sklep pod nazwą Szeptane Opowieści. Razem z Piotrem, swoim pracownikiem, jeździ po kraju, wyszukując interesujących artystów. Tak poznaje niezwykłych ludzi, ich kłopoty i troski. Stara się pomóc każdemu, ale sama ma duży problem, by wprowadzić ład w swoim życiu. Z Piotrem łączy ją coś więcej, ale Magda wciąż tkwi w nieudanym związku z Grzegorzem. Unikanie sytuacji konfliktowych, jej największa bolączka, stanie się przyczyną większości jej problemów. Wskutek nieporozumienia znajdzie się w niemałych tarapatach. Czy zaufała właściwemu mężczyźnie? Jak przetrwa najtrudniejsze chwile w swoim życiu?

Szeptane Opowieści tchną pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro. Dodatkowym walorem książki są przepisy na potrawy, którymi raczą jej bohaterowie. Dzięki nim może i Ty zaczniesz snuć swoje szeptane opowieści.

źródło opisu: Zysk i S-ka

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/card/b3/T256998.jpg

Meggie | 2017-04-03

„Szeptane opowieści” to sklepik przyciągający klimatem, prowadzony przez Magdę. Miejsce, w którym docenia się niezwykłe prace artystów rękodzielnictwa, ale też w którym każdy klient czuje się wyjątkowo. Magda wraz ze swoim pracownikiem Piotrem podróżują w różne zakątki kraju, by odkrywać nowe, piękne prace oraz wrażliwych i interesujących ludzi, którzy je tworzą. Ich historie wplecione są we wszystko, co tworzą i właścicielka sklepu nie potrafi przejść obojętnie obok różnych tragedii, które im się przydarzają. Stara się pomóc w miarę swoich możliwości. Niestety w życiu osobistym nie układa się po jej myśli. Magda jest osobą stroniącą od konfliktów, co sprawia, że często tkwi w impasie i wiele spraw nie potrafi zakończyć. Jedną z nich jest skomplikowany związek z byłym mężem. To dopiero początek jej problemów. Na jej drodze zaczynają stopniowo piętrzyć się trudności. Czy jej niezdecydowanie minie? Czy spojrzy przed siebie bardziej optymistycznie i zawalczy o własne szczęście?

Anna...

boziaczek | 2017-05-06
Na półkach: Przeczytane, E-booki

„Szeptane opowieści” to pozycja zdecydowanie dla kobiet. Magda wraz ze swoim wspólnikiem i bliskim przyjacielem Piotrem prowadzi sklep, w którym sprzedaje rękodzieło. Podróżuje po całym kraju szukając twórców i nietuzinkowych dzieł. Czasem takie spotkania i rozmowy stają się początkiem przyjaźni. Spotkania te są również okazją do poznania historii innych ludzi, które pomagają odkryć to, co w życiu naprawdę jest ważne.
Książkę czyta się dość szybko i po przeczytaniu ostatniej strony zapomina się o czym była. Nie wyróżnia się na tle innych pozycji o podobnej tematyce. Dużym minusem tej powieści jest niestety główna bohaterka Magda. Jej niezdecydowanie, emocjonalne podejście do ważnych spraw, nieumiejętność podjęcia decyzji, unikanie konfrontacji i rozmowy, jest niesamowicie irytujące. Czasami ręce mi opadały; miałam ochotę nią naprawdę potrząsnąć. Dziwię się, że kobieta 30-letnia, zdradzona przez męża, chce rozwodu, ale dalej mieszka z mężem (i to przez długi czas), ponieważ ciężko...

Biblioteczka Rudej | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Szeptane opowieści to debiut autorki,który sympatycznie się czytało. Główna bohaterka Magda prowadzi sklep,w którym oprócz rękodzieła zbiera przeróżnych ludzi,a właściwie to przyciąga ich jak magnez. Jest też i Grzegorz,były mąż,a także Piotr obecny partner dziewczyny. Co z tego wyniknie?musicie sami przeczytać,bo to ciepła i optymistyczna opowieść,która dowodzi,że warto wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi.

Pokrecona | 2017-05-19
Przeczytana: 04 maja 2017

Jest to książka, którą koniecznie trzeba czytać z kubkiem gorącej, aromatycznej herbaty - najlepiej owocowej - i z talerzykiem domowego ciasta. Klimat książki otoczy czytelnika niewidzialną wstążką i zrobi na końcu kokardkę. Relaks z taką opowieścią to czysta przyjemność.
Okładka jest niezwykle klimatyczna, a tytuł sugeruje sentymentalną podróż, w której zatracimy się w marzeniach. I tak się dzieje w rzeczywistości.
Historia naszych bohaterów uświadamia nam, jak ważne jest to, czego nie doceniamy na co dzień, a mianowicie szanowanie siebie i rozmawianie ze sobą. Gdyby rozmowy i odpowiedzi na wszelkie pytania były wyjaśniane od razu, uniknęlibyśmy wielu problemów i wylanych łez. Główni bohaterowie, jak i cała reszta, to ludzie normalni, czyli z wadami. Podobało mi się właśnie to, że autorka stworzyła postacie pełne swoich pasji i namiętności. Pozwoliła ona również wejść nam do ich świata, do świata artystycznych dusz. Ich losy czasami wzruszają, czasami...

Barbara J-C | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Napiszę tak: Jeśli jesteś kobietą po 35 roku życia i dom i rodzina zabiera Ci cały czas, znajdź chwilę i przeczytaj tę książkę! Ja ją dostałam za co serdecznie dziękuję, ale z ciekawości zajrzałam do środka i już mnie tam zamknięto... Książka mnie pochłonęła. Przeczytałam ja w kilkanaście godzin. Lekka i bardzo dobrze napisana! <3

c.d.n. :)

Jest to kolejny debiut jaki miałam przyjemność czytać i autorka Anna Dutkiewicz wspaniale radzi sobie w obyczajowej tematyce. Ciepła i pełna ciekawych zwrotów akcji historia wciąga czytelnika i nie daje mu odejść od lektury. Relaks z taką książką to czysta przyjemność. Gdyby nie to, że dostałam książkę w prezencie od wydawnictwa i gdyby nie to, że miałam ochotę przeczytać coś lekkiego - nie do pilnej recenzji - pewnie bym po nią nie sięgnęła. Okładka była mało zachęcająca i szczerze bałam się, że będzie to cnotliwa i pełna nierealistycznych wydarzeń bajka dla samotnych kobiet. Jak bardzo się myliłam. I dobrze. I dziękuję mojej wydawniczej...

Rydzynianka | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 03 lipca 2017

Jeżeli to jest debiut to ja chcę więcej. Książka miła i przyjemna . Taka do czytania przy kubku cieplej herbaty. Emanuje dobra energia.polecam

MiłośćDoCzytania | 2017-03-05
Przeczytana: 27 lutego 2017

Któż nie chciałby posłuchać szeptanych opowieści? Już sam tytuł sugeruje intrygującą powieść. Dodając do tego okładkę w ciepłych, jesiennych barwach, mamy potencjalnie wyśmienitą lekturę, idealną wręcz na wieczór z książką. Czy jednak rzeczywiście warto poświęcić debiutowi Anny Dutkiewicz swój czas?

Do książki tej, zachęcona wspomnianymi już wyróżnikami, zapaliłam się natychmiast. Nie zwlekając ani dnia dłużej przystąpiłam do czytania…

Magda, sympatyczna młoda kobieta tkwi w patowej sytuacji. Choć z mężem od dawna są małżeństwem jedynie na papierze, nadal dzielą wspólny dom, który kobieta kocha całym sercem.
Z tego też powodu nie potrafi ukrócić tej sytuacji i wyprowadzić się z posiadłości Grzegorza. Nieumiejętność stawienia czoła przeciwnościom losu, podejmowania konkretnych, trudnych decyzji w końcu przynosi szkodę nie tylko jej, ale wpływa również na jej otoczenie oraz „świeży” związek.
Swoją drogą Piotr, współpracownik i nowy partner Magdy, wykazuje się tu nie lada...

Kasiek m | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 10 marca 2017

MoniS | 2017-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Pewnie jeszcze długo nie sięgnęłabym po tę książkę, gdybym nie spotkała się z nią w bibliotece. Najlepsze w tym było to, że to było na High Street Kensington w Londynie a pojechałam tam tylko zerknąć, czy na półce z polskimi książkami znajdę coś nowego. Otóż okazało się że tak i to całkiem ciekawe pozycje w tym właśnie ta :)

Po przeczytaniu kilku thrillerów miałam ochotę na coś lżejszego, obyczajowego o codziennych troskach i miłości. "Szeptane opowieści" okazały się być idealne na taką właśnie okazję. Mimo, że czasem czytając miałam wrażenie jakbym czytała streszczenie albo słuchała czyjejś opowieści, to lektura była przyjemna i nie taka oczywista i przewidywalna jak to nieraz bywa z tego typu książkami.

Opis mówi praktycznie wszystko co można zdradzić bez spoilerów o tym co najdziemy w środku. Ja ze swojej strony dodam, że wraz z Magdą będziemy podróżować po pięknych zakątkach Polski, poczujemy magię świąt Bożego Narodzenia, zatęsknimy za widokiem gór i zapragniemy pomóc...

anetapzn | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Sięgając po tę książkę zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Otrzymałam lekturę ciekawą, melancholijną, zmuszającą do chwili zadumy, ale także dającą odprężenie.
Do treści książki idealnie pasuje okładka - ciepła, melancholijna, słoneczna, dająca pewną porcję pokrzepienia i nadziei.
Tytułowe Szeptane opowieści to niewielki sklepik z rękodziełem, który prowadzi główna bohaterka Magda. Ma pracowników, Piotra i Bogusię, z którymi często jeździ po kraju, docierając do najmniejszych, często zapomnianych (zgodnie z przysłowiem) przez Boga i ludzi miejsc. W trakcie tych podróży wyszukują oni ciekawe przedmioty, niebanalna twórczość rzemieślnicza, ale także równie interesujących ludzi. Dzięki tym podróżom i spotkaniom poznają niezwykłych ludzi, poznają także ich troski, historie, smutki i radości.
Możność poznania ciekawych ludzi oraz ich niebanalnej twórczości to dopiero początek korzyści z istnienia Szeptanych opowieści. Szybko okazuje się, iż zwyczajny z pozoru sklepik jest...