Trzy misje. Rokowania dyplomatyczne pomiędzy Rzeczypospolitą a Moskwą w latach 1613-1615

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
wojna polsko-moskiewska
historia
Arhenis

Celem niniejszej książki jest omówienie rokowań dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą a Państwem Moskiewskim w latach 1613-1615. Data początkowa wiąże się w misją gońca moskiewskiego Denisa Oładina, który dotarł do Warszawy pod koniec kwietnia 1613 r. Datę końcową określa fiasko misji posłów Fiodora Żeliabuskiego i Semena Matczina wiosną 1615 r. Na monografie składają się cztery artykuły opublikowane osobno w latach 200-2004, które w zamierzeniu miały być jednak częścią większej monografii. Zostały one poprawione i uzupełnione. W sensie chronologicznym niniejsze opracowanie jest kontynuacją mojej książki pt. O Kreml i Smoleńszczyznę. Polityka Rzeczypospolitej wobec Moskwy w latach 1607-1612, po raz pierwszy opublikowanej w 1995 r. (wyd. 3, Toruń 2014 r.)

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.umk.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.umk.pl