Ostatni na liście

Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Cykl: Joe i Sam Parker (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Next to Die
9788324161911
Ag2S

Policjant i adwokat. Bracia i rywale. Muszą wybrać pomiędzy prawem a rodziną, żeby nie powtórzyła się tragedia sprzed lat. Joe Parker to najbardziej błyskotliwy obrońca w Manchesterze. Sam Parker – najbardziej nieustępliwy detektyw manchesterskiego wydziału zabójstw. Na obu ciąży nierozwikłane morderstwo ich siostry przed piętnastu laty. I obaj są zaangażowani w sprawę seryjnych zabójstw,...

Policjant i adwokat.
Bracia i rywale.

Joe Parker to najbardziej błyskotliwy obrońca w Manchesterze.
Na obu ciąży nierozwikłane morderstwo ich siostry przed piętnastu laty.
I obaj są zaangażowani w sprawę seryjnych zabójstw, które teraz wstrząsają miastem...
Sam usiłuje schwytać sprawcę zbrodni. Joe broni klienta oskarżonego o ich popełnienie. Obaj stoją na straży prawa – po przeciwnych stronach. A przynajmniej tak się wydaje do chwili, gdy przeszłość wdziera się w ich życie. Nic już nie jest oczywiste – ani intencje, ani motywy. Pewne jest jedno: tylko razem mogą zapobiec kolejnej zbrodni. I kolejnej tragedii, która uderzy w ich rodzinę…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki...»

gwiazdka | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 22 października 2016

Książkę „Ostatni na liście” Neila White czytałam dość długo jak na jej rozmiary i może nie wszystko trzeba zgonić na samą treść, trochę zawiniły okoliczności, ale intryga kryminalna powieści też miała tutaj znaczenie, a ta nie pochłonęła mnie całej. Akcja chwilami mi się wlokła, potem też toczyła się jakoś obok, a kiedy porządnie ruszyła to już obywało się bez niespodzianek, raczej w przewidywalnym kierunku. Czegoś mi tutaj brakowało chociaż, oceniając całość po zakończeniu lektury, wydaje się, że jest nieźle. Może winą jest też to, iż niektóre postaci mnie irytowały i miało to wpływ na odbiór całości. Książki ani autora nie przekreślam, miłośnikom kryminałów radzę sięgnąć po ten tytuł, a sobie zapisuję, żeby jeszcze dać szansę autorowi, może polubię jego styl.

wiejskifilozof | 2015-03-28

I znowu,nowy dla mnie autor.Nie znałem wcześniej, zaryzykowałem i wypożyczyłem.Akcja toczy się w Manczesterze,jednym z największych miast Anglii.Tu, dochodzi do serii zabójstw młodych dziewczyn.
Na domiar złego, zaginęła kobieta i jej córeczka.
Bohaterami głównymi tej historii są dwaj bracia.Policjant i prawnik.
Którzy przeżyli osobistą tragedię w dzieciństwie.
Więc tym, bardziej zależy im, na rozwiązaniu zagadki.
Kryminał,że tak powiem, jest zwyczajny.
Takich kryminałów jest pełno, cieszę się że przeczytałem.
Czy polecam ? Tak, ale ostrzegam. Ne jest to mistrzostwo świata :-)

joaśka | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Krótkie podsumowanie na początek: z wielkiej chmury mały deszcz.
Książka jest napisana sprawnie, dynamicznie i z dużą znajomością rzeczy. Nie mogło być zresztą inaczej skoro autorem jest prawnik. Ten sznyt prawniczej narracji widać od razu i jest to duża zaleta powieści. I niestety, ale na tym komplementy się kończą. Po parunastu stronach obiecywałam sobie wiele: wykluła się ciekawa intryga, pojawiły się interesujące postaci (bracia stojący po dwóch stronach prawniczej barykady) i szansa na interesujące poprowadzenie akcji. Szansa okazala się tylko szansą. Zaginiona matka z dzieckiem, zamordowane dziewczyny, w tle pamięć o zamordowanej siostrze a na dodatek wątek zagrożenia drugiej siostry głownych bohaterów. Stanowczo ZA DUŻO! Nic dziwnego, że z próby powiązania tych wszystkich nici wyszedł nie kłębek ale kołtun.

Lily76 | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Dwaj bracia - adwokat Joe i policjant Sam - z przeciwnych stron barykady wikłają się w sprawę porwań i morderstw młodych dziewczyn. Sprawę komplikuje fakt, że 15 lat wcześniej ich własna siostra Ellie została zgwałcona i zabita.Tymczasem w więzieniu siedzi człowiek, który wydaje się coś wiedzieć na temat zdarzeń obecnych. Jednak rozmawiać na ten temat chce tylko z Samem. Zagadka, którą bracia usiłują rozwikłać, jest nie tylko trudna, lecz także bardzo niebezpieczna.

klaudia26ck | 2018-01-29
Na półkach: 52/2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 stycznia 2018

"Ostatni na liście" Neila White'a to książka przedstawiająca w głównej mierze życie rodziny Parkerów: Joe, Sama oraz ich najbliższych. Bracia różnią się od siebie tak bardzo, że łączą ich jedynie dwie rzeczy: pokrewieństwo oraz nierozwiązana śmierć ich siostry Eleanor sprzed 15 lat. Dzięki Joe'mu możemy jako czytelnicy "zajrzeć" do prawniczego świata, gdzie "wybiela" się i broni tych, którzy zboczyli na złą drogę: zabójców, gwałcicieli, złodziei, natomiast ze strony Sama, zobaczymy policyjną, czasem niewdzięczną, ciężką pracę, łapania i "zamykania" tych, którzy wymykają się sprawiedliwości. Tym razem drogi braci się zejdą za sprawą niejakiego Ronniego Badgleya, który zdaje się znać przeszłość Parkerów. Kim jest? Czy zabił swoją dziewczynę i maleńką córeczkę Grace? Czy Sam oraz Joe połączą siły, gdy powróci koszmar sprzed lat w postaci porywanych i zabijanych młodych dziewczyn?

renka | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Czasem jest tak, że książka porwie od pierwszych stron, wciągnie w jakiś swój niesamowity klimat, świat bohaterów. Ta nie zrobiła na mnie jakiegoś większego wrażenia. Przeczytałam, ale bez szczególnych emocji - ot, taki przeciętny kryminał. Nie mogę powiedzieć, że to była jakaś totalna szmira, bo chwilami nawet bywało interesująco, ale....po kolejne części cyklu raczej nie sięgnę.

Magdalena Żbikowska | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Od połowy książki znałam rozwiązanie zagadki - nie tak jak czasem, że mam jakieś domysły, o nie, po prostu wiedziałam dokładnie kto za czym stoi i co jest grane. Za to bohaterowie? Od 180 strony wypowiedziałam słowo "idioci" w mojej głowie naprawdę wiele razy. Jedynym atutem są sami bracia, ich przemyślenia i historia rodzinna, ale niestety ani intuicją, ani inteligencją nie grzeszą. Po przeczytaniu - niesmak i irytacja.

Blondynaaa | 2015-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2015

Niby jest akcja, kilka wątków, szybko się czyta jednak książka nie powala na kolana. Taki zwykły kryminał, który nie wyróżnia się w swej kategorii. Niczym konkretnym nie zachwyca ani też nie drażni. Książka „neutralna”. Na nudne wieczory jest jak najbardziej ok.

MarHip | 2016-04-09

"Ostatni na liście" Neila White'a już za mną...czuję się zmęczona, jakbym biegła, tak szybko przerzucałam kolejne karty...aż mnie serce boli, że dotarłam do mety.
Jest intryga, są świetne dialogi, wartkie tempo i zaskakujące momenty. Właściwie nie wiadomo, komu przypisać "bohaterskie" pierwsze skrzypce... Tak!!! Książka jest dobra, nieprzegadana, pozbawiona psychologicznych wtrętów, co często się zdarza w kryminałach i co potrafi znużyć.
Tak!!! Zaprzyjaźniłam się z White'm i nie spocznę aż nie przeczytam wszystkiego, co napisał.
Tak swoją drogą. Polecam książki kryminalne z Wydawnictwa Amber. Staram się, by wsio co wydadzą przeczytać, bo jak dotąd tylko jedna z nich mnie znużyła. Reszta to czad :))))) Bawcie się dobrze!

dorota | 2016-12-17
Przeczytana: 17 października 2016

Ksiazka napisana przez prawnika,reklamowana jako kolejny bestseller po jego poprzedniej powiesci kryminalnej pt,, Zagluszyc ktrzyk'' ktora moim zdaniem jest zdecydowanie lepsza od tej. Czytalam ja na sile. Staralam sie przebrnac przez kolejne watki ktore nie do konca byly spojne,dopracowane. Historia dwoch braci prawnika i policjanta ktorych obecne wybory byly spowodowane wydarzeniem z lat mlodzienczych. Tamto wydarzenie sprzed lat wkrotce zostaje wplecione w terazniejszosc. Polaczy obu braci w walce o zycie kogos bliskiego. Nie wciagnela mnie ta historia .Od poczatku do konca bylo slabo