Współbieżność w języku C#. Receptury

Wydawnictwo: Helion
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Concurrency in C# Cookbook
brzanka

Współbieżność jest jednym z wymogów nowoczesnych aplikacji, niezależnie od ich rodzaju i platformy. Tworzenie współbieżnych aplikacji jest co prawda dość złożone, jednak cecha ta czyni interfejs użytkownika bardziej responsywnym, a systemy — skalowalnymi. Zrozumienie istoty współbieżności i umiejętność jej zaimplementowania jest już koniecznością dla profesjonalnego dewelopera, nawet jeśli zagadnienia te wydają się trudne i skomplikowane.

Ta książka przedstawia nowoczesne podejście do współbieżności. Jest przeznaczona dla programistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Omówiono tu zagadnienia wielowątkowości i przedstawiono kilka różnych rodzajów współbieżności, w tym programowanie równoległe, asynchroniczne i reaktywne. Opisano biblioteki, dzięki którym programowanie współbieżnych aplikacji staje się znacznie łatwiejsze poprzez podniesienie poziomu abstrakcji. Zawarte w książce receptury uzupełniono o działający kod i przedyskutowano sposób ich działania.

W książce między innymi:
Omówienie różnych rodzajów współbieżności
Reaktywność i przepływ zdarzeń
Biblioteka zadań równoległych (TPL)
Biblioteki rozszerzeń reaktywnych w LINQ
Prowadzenie testów jednostkowych za pomocą kodu współbieżnego
Asynchroniczne programowanie obiektowe
Synchronizacja wątków

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/wspcre.jpg

macias | 2017-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2017

Autor cytuje opinie o książce nie byle jakich postaci ze świata IT i są to opinie arcy-pozytywne. Wg mnie aż tak dobrze nie jest, ta pozycja to "tylko" Receptury, chociaż miejscami stara się wejść w buty "Wprowadzenia".

Nie ma co ukrywać, do nauki programowania współbieżnego w C# nadaje się najlepiej "Pro Asynchronous Programming with .NET", detale znajdziemy w "CLR via C#", a "Receptury" przypomną nam pewne rzeczy, pozwolą sprawdzić, czy czasami nie stosujemy karkołomnych rozwiązań. Nie jest to pozycja, z której można byłoby uczyć się od podstaw, bo jest zbyt fragmentaryczna i płytka.

Całość napisana bardzo klarownie, najsłabszymi punktami są te miejsca, kiedy autor próbuje pisać wprowadzenie do danej technologii, najjaskrawiej bezcelowość tych prób widać przy RX-ach, kompletnie nie wytrzymuje to porównania z www.introtorx.com.

Irytujące jest ciągłe powracanie do biblioteki autora, niektóre receptury są całkowicie oparte o tę bibliotekę -- większa wstrzemięźliwość w...

Łukasz | 2017-02-22
Na półkach: Teraz czytam