Narodziny Magii

Wydawnictwo: ISA

Biedna Teodora Oglethorpe! Jej ojciec, biolog, udał się bez niej na wyprawę badawczą w dżunglę laotańską, dwoje jej najlepszych przyjaciół wyjechało na wakacje, a długie, gorące i samotne lato w Bostonie nie zapowiada się zbyt ciekawie. Biedny Gideon! Wika, jego ulubiona smoczyca, umknęła przez magiczną dziurę w czasie, szukając miejsca, gdzie mogłaby złożyć jajo. Kobold, czarnoksięski rywal Gideona, pragnie za wszelką cenę schwytać Wikę i obrócić ją przeciwko jej panu. W desperackiej próbie ratowania Wiki przed złym Koboldem, Gideon rusza w ślad za nią przez magiczną dziurę… i zostaje przeniesiony z trzynastowiecznej Anglii do przerażająco nowoczesnego świata Bostonu w roku 2002. Gideon nie wie, że to, czego potrzebuje, by znaleźć swą smoczycę, jest przyklejone do podeszwy buta Teodory. Teodora zaś nie ma pojęcia, że to z powodu Gideona jej letnie wakacje zaczynają się przedstawiać niezwykle ciekawie…

Książki Czytamy | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Wiecie, że kocham fantastykę i książki z tej kategorii mają ułatwione zadanie jeśli chodzi o wessanie mnie w swój świat. Ciężko mi to pisać lecz książka Narodziny Magii mimo swoich niecałych dwustu stron były oporne na to. Książka ma interesujący świat, trzeba to przyznać. Sama magia i jej działanie również jest ciekawie zrobiona, niestety styl jakim pozycja jest spisana nie przypadł mi do gustu. Dodatkowo jedna z postaci pierwszoplanowych jest całkiem nieproporcjonalna do swego wieku. Jednak największą wadą według mnie jest ograniczenie jednego z ciekawszych wątków. Chodzi mianowicie o część książki poświęconą smokowi, nie chciałbym wchodzić w szczegóły by przypadkiem nie dać Wam spoilera. Mało tego, mimo iż książka jest krótka to czytałem ją dłużej niż trzy razy bardziej obfitą Kasację.

-----------------

Co do oceny, chciałem dać 3 gwiazdki, ale ostatecznie zaznaczyłem 4 gdyż nie chciałem się pastwić nad książką.

Jale | 2015-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Lekka, przyjemna, szybko się czytająca powieść, wbrew pozorom wcale nie przeznaczona wyłącznie dla młodzieży. Mała wywerna, szukająca miejsca do zniesienia jaja, przypadkowo przenosi się ze średniowiecza w nasze czasy i wsiąka gdzieś na terenie Bostonu. Wkrótce jej tropem rusza czarodziej, u którego służyła, a zaraz za nim jego rywal, pragnący dorwać w swoje ręce smoka i za jego pośrednictwem zniszczyć czarodzieja, wobec którego żywi odwieczną nienawiść. Dobremu czarodziejowi pomaga lokalny przedstawiciel mocno zniewieściałej gildii, złemu zaś demonica o malutkim rozumku. Ostatnim elementem fabularnej układanki jest natomiast dziewczynka, Teodora Oglethorpe, która wbrew pozorom (i informacjom wydawcy) wcale nie jest główną postaci opowieści. Ta bowiem jest prowadzona kilkutorowo i każdy z bohaterów - smoczyca, dobry czarodziej, Teodora, a w mniejszym stopniu demonica - ma swój kwadrans w intrydze.

Jak na wstępie nadmieniłem, książka czyta się szybko i miło. Jest napisana z...

Katarzyna | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

lekka, przyjemna ale jak dla mnie miejscami nudna ;) do wciągnięcia w jeden wieczór przy herbacie.

Patusza | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Nie dałam rady. W sumie nie jest złe, i pomysł też fajny, ale męczyłam się strasznie. W kilka miesięcy przeczytałam tylko nieco ponad 50 stron. Starałam się przeczytać, bo nie lubię zostawiać niedokończonych książek, ale wiem że więcej nie uciągnę. Nie wciągnęło mnie ani trochę.

Gabryśka | 2015-09-04
Przeczytana: 02 września 2015

Bardzo fajna książka, chociaż trochę krótka. Szybko się ją czyta i ciągle coś się dzieje.

Black_White | 2015-09-16

Duży plus za humor w tej książce.

Kissiell010 | 2016-11-15
Alex20017 | 2016-07-28