My Hero Academia - Akademia Bohaterów 04

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: My Hero Academia (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Boku no Hero Academia
komiksy
Aza Guilli

Deku zajął pierwsze miejsce w biegu z przeszkodami, ale w kolejnej rundzie napotyka pewien problem! Jednak znając go na pewno sobie poradzi! Ja też nie mam zamiaru przegrać! Mamo, tato, trzymajcie za mnie kciuki! PLUS ULTRA!

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Wkp | 2018-06-18

SPORTOWY FESTIWAL SUPERBOHATERÓW

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele mang z gatunku shounen, to chyba właśnie "My Hero Academia" należy do moich obecnych ulubieńców. Oczywiście jeśli chodzi o wciąż ukazujące się tytuły. Dlaczego? Bo to po prostu dobra manga, oferująca wszystko co najlepsze w swojej kategorii i dorzucająca do tego solidną garść superhero. Jest więc lekko, przyjemnie, z humorem, napięciem i solidną porcją walk.

Midoriya niedawno przekonał się co to znaczy być superbohaterem, kiedy wraz z kolegami musiał stawić czoła prawdziwym złoczyńcom, którzy zaatakowali szkolną arenę. Ale zanim nastolatkowie zdołali porządnie odpocząć, nadszedł czas kolejnych wyzwań – a dokładniej Festiwalu Sportowego U.A. Ku zaskoczeniu wszystkich, w pierwszej konkurencji zwyciężył Midoriya, zyskując nie tylko na popularności, ale także i… wartości. To jednak dopiero początek. Osób, które chcą zwyciężyć nie brakuje, a przy kolejnych wyzwaniach na naszego młodego herosa czekają przeszkody, z...

Paulina | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

Cała recenzja tutaj: https://recenzjemystic.blogspot.com/2018/10/kohei-horikoshi-my-hero-academia.html

Mówiąc szczerze, to podoba mi się ten cały pomysł z olimpiadę między uczniami. Możemy bliżej ich poznać (przynajmniej niektórych), poznać kolejne dary, którymi dysponują, a także znaleźć swoich faworytów i im kibicować. Swoją drogą jestem ciekawa jak daleko zajdzie Deku… z logicznego punktu widzenia, zbyt wielkich szans to on nie ma, musiałby się zdarzyć cud, by wygrał. Przy okazji możemy też obserwować zmiany, jakie zachodzą w poszczególnych bohaterach albo odkrywać ich motywacje. Niby takie proste rzeczy, a potrafią cieszyć czytelnika i zachęcać go do dalszej lektury. Na ten moment obserwowanie ich, to czysta przyjemność.

MonimePL | 2018-10-17
Na półkach: Manga, Przeczytane

Po pierwszej konkurencji, w której nastawiano na indywidualne zdolności, przyszedłszy czas na grupowe działanie. Nie jest to ulubiona kategoria Bakugo, jednak nawet on widzi, że w grupie siła. Wszystkie 42 osoby, które przeszły pierwszy etap muszą dobrać się w czwórki, by stworzyć zaprzęg bojowy z kawalerzystą. Każda drużyna otrzymuje opaskę z liczbą punktów wszystkich ich członków. Pierwsze miejsce, a więc Midoryi, jest najlepiej punktowane i to na niego będą polować wszystkie grupy. Czy jego drużyna, złożona z Uraraki i jej daru niwelowania grawitacji, Hatsume i jej sprzętów z profilu wsparcia oraz Tkoyamiego i jego cienia, zdoła ochronić opaskę za 10 000 325 punktów?
Ostatnią konkurencją jest walka jeden na jednego wygranych z poszczególnych drużyn. O pierwszych potyczkach decyduje losowanie, o kolejnych – wygrana. Tylko wygrani walczą dalej i tak aż do ostatniej pary. Pierwsze starcia, czyli Midoryi z bardzo ciekawym i nieco mrocznym Shinso z 1B, Ilii z Tatsume z profilu...

Monika | 2018-11-03
Nestaj | 2018-10-14