My Hero Academia - Akademia Bohaterów 02

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: My Hero Academia (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Boku no Hero Academia
komiksy
Aza Guilli

Nadszedł czas na trening bojowy! Wszyscy są spięci, ale widać, że zamierzają dać z siebie wszy… co?! Moim partnerem w tym ćwczeniu będzie Katsuś?! Dobrze wiem, że jest silny, ale bycie chłopcem do bicia to już przeszłość! PLUS ULTRA!

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=189&tom_id=2

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=189&tom_id=2

Wkp | 2018-02-19

MANGA SUPERHERO

„My Hero Academia” była chyba najbardziej wyczekiwaną przeze mnie od lat premierą z gatunku shōnen. Ba, od nastoletniości kiedy zaczytywałem się tego typu tytułami, żaden z nich nie przykuł tak bardzo mojej uwagi, jak właśnie ten. A to tylko dzięki samej zapowiedzi polskiego wydania – o zawartości miałem tyle pojęcia, ile obiecywał mi tytuł. Co aż tak zwróciło moją uwagę? Wywołująca sentyment szata graficzna i gatunkowe schematy po raz kolejny ożywione w nieźle zapowiadającej się opowieści. I nie zawiodłem się, bo „My Hero Academia” to dobry komiks. Nawet jeśli w pierwszym tomie zdarzyło się kilka bzdurek, zabawa z tą mangą jest znakomita, a wraz z tą częścią staje się jeszcze lepsza.

Zanim przejdę do omówienia fabuły tego tomu, dla formalności przypomnę o co w tym wszystkim chodzi. A chodzi mniej więcej o to, że u dzieci zaczęły pojawiać się niezwykłe zdolności. Nikt wprawdzie nie znał pochodzenia tych mocy, jedna ich posiadaczami stało się 80% społeczeństwa, a...

Paulina | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Niby nie przepadam za superbohaterami, a dość często się oni u mnie pojawiają… tym razem, czas się przyjrzeć „Akademii Bohaterów”! Tak, w końcu przyszedł czas na drugi tomik „My Hero Academia”, choć minęło całkiem sporo czasu od przeczytania pierwszej części. No cóż, podczas unboxingu mang (zainteresowanych odsyłam na kanał <klik>) wspominałam, że nie do końca jestem przekonana do tego tytułu. Owszem, zapowiada się ciekawie, ale to jeszcze nie ten moment, bym mogła stwierdzić, że zostałam przez niego kupiona. Skoro tak wszyscy zachwalają „My Hero Academia”, to przynajmniej muszę wiedzieć, o co tyle szumu… A jak moje wrażenia po lekturze drugiego tomiku?

Trening młodych bohaterów nabiera tempa. Tym razem przyszedł czas na sprawdzenie możliwości bojowych uczniów w zamkniętym pomieszczeniu. Każdy z nich chce pokonać swojego przeciwnika.
Już w pierwszym pojedynku zmierzy się Katsuki i Midoriya (Deku)!
To może być ciekawe doświadczenie…
Ale na tym nie koniec przygody. Kolejne ćwiczenie...

książek: 2098
Alderamin | 2018-02-23

Ocena odnosi się tylko i wyłącznie do jakości polskiego wydania. Manga jest świetna, obecnie górna shounenowa półka. Dobra zabawa gwarantowana... pod warunkiem, że będzie się czytać w oryginale, w dowolnej innej wersji językowej, nawet w formie skanlacji. Byle nie od Waneko.

Kolejna odsłona mordowania świetnego tytułu przez partaczy z Waneko. Czytałam niedawno ich The Promised Neverland i naprawdę miałam nadzieję, że po wpadce z pierwszego tomu poszli po rozum do głowy. Ch*ja tam. Do błędów z pierwszego tomu (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4247138/my-hero-academia---akademia-bohaterow-01/opinia/43416693#opinia43416693) doszły nowe. Wydruk na miękkim papierze wyszedł jak srajtaśma? Dajmy papier sztywny jak po krochmalu i kompletnie niepasującą obwolutę! Skopaliśmy charakteryzację kilku postaci fatalnym tłumaczeniem? Skopmy wszystkich! Typografia leży i dogorywa?Wincyj czcionków, wincyj krzywych chmurek, wincyj tandety. Niepotrzebnie zwulgaryzowaliśmy język? WINCYJ ŻARTÓW I SŁÓW...

Apila | 2018-06-01
Przeczytana: 15 lutego 2018

Jeżeli chodzi o samą mangę - jest fantastyczna. Czytam na bieżąco angielskie skanlacje, więc wszystkich, którym spodobał się tom 1, mogę powiedzieć, że im dalej w las tym coraz lepiej. Warto się zapoznać i czekać na dalsze przygody Deku i przyjaciół.
Jeżeli chodzi o tłumaczenie w wykonaniu Waneko, niestety słabe. Przez tłumaczenie klimat dużo traci. Czytałam dużo lepsze skanlacje po polsku robione przez jedną z dużych grup tłumaczących mangi. Szkoda, że Waneko nie zainwestuje w takich tłumaczy, a inwestuje w osoby, którym idzie to ciężko. Wpadka goni wpadkę. Cały czas mam nadzieję, że zrezygnują z "Katsusia" i przerzucą się na oryginalnego "Kacchan". Niestety nie zrezygnowali, ale za to dostaliśmy "Ochacoś" i "Midorcio"
Zgadzam się z opinią Alderamin dotyczącą tłumaczenia.
Ida zwracający się do All Mighta "psorze" jest nie do pomyślenia dla osób, które dokładnie przeczytały pierwsze chaptery mangi. Ten sam chłopak, który w pierwszych chapterach zwraca uwagę Midoryi przed egzaminem...

Miver | 2018-07-08
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2018

Drugi Tom ciekawej i dość intrygującej mangi. Niestety na początku tego tomu miałem wrażenie że po "bombie" pomysłów z pierwszego tomu tempo troszkę siadło.
Osobiście zacząłem się gubić w ilości i różnorodnych darach postaci, jednakże rozwijająca się akcja i mocno nieprzewidziane wydarzenia pozwoliły mi na oswojenie się z nimi i .. jeszcze głębsze zanużenie się w tą serię! Mocne 7 i siadam do kolejnego tomu z uśmiechem na ustach :)

CzarneOko | 2018-05-10
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Świetna manga, podoba mi się ten styl, mimo że niektóre zachowania są troszkę przesadzone. W tym tomie pojawia się moja ulubiona postać - Aizawa. Naprawdę przyjemnie i szybko się to czyta.

Khalida | 2018-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2018