9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rekordy zwierząt. Ssaki
flora i fauna

Z tej książki poznacie ssaki:
- szybujące w przestworzach i składające jaja,
- pokryte łuskami i całkiem nagie,
- żujące w skwarze pustyni i wśród wiecznego lodu,
- tworzące zhierarchizowane społeczności i zaprzysięgłych wrogów oraz dziesiątki innych.

źródło opisu: R.A.F. Scriba, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-01-21
Na półkach: Posiadam

Książka omawia ssacze rekordy w różnych kategoriach i ujęciach. Książka znakomicie ilustrowana, dzięki rysunkom i schematom. Zawiera niezwykle dużo ciekawych i interesujących informacji o ssakach.
Krótką przedmowę napisał biolog, dyrektor Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie dr. hab. Adam Nadachowski. Po przedmowie znajdziemy wstęp, a po nim czternaście rozdziałów. Rozdziały opisują rekordy w świecie ssaków w następujących kategoriach: liczebność (rozdział I), skrajności rozmiarów (II), osobliwości budowy (III), oryginalne okrywy ciała (IV), zachowania godowe (V), zamieszkanie (VI), biologia rozwoju (VII), potomstwo i wychowanie (VIII), zdobywanie pożywienia (IX), techniki obrony (X), zachowanie stadne (XI), przemieszczanie (XII), niezwykłe zdolności (XIII), zasięg i występowanie (XIV). Po tych pasjonujących rozdziałach czytelnik znajdzie posłowie traktujące o wzajemnych związkach ssaków i ludzi. Na końcu książki krótki słownik trudniejszych terminów, skorowidz...

Na półkach