Cwana panienka z Juraty. 69 limeryków freewolnych

Okładka książki Cwana panienka z Juraty. 69 limeryków freewolnych Bogumił Paszkiewicz
Okładka książki Cwana panienka z Juraty. 69 limeryków freewolnych
Bogumił Paszkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry satyra
satyra
Wydawnictwo Iskry
2017-01-18
2017-01-18

Uwielbiam limeryki, za humor, układ rymów, zwięzłość i absurdalność. Wiem, że ten gatunek ma to do siebie, że utwory są dość frywolne, ale ja wolę jednak ten odłam czysto humorystyczny, purnonsensowy wręcz, jaki uprawiała np.: Wisława Szymborska - taką zabawę słowem. W tej książce limeryki bywają aż nazbyt frywolne jak dla mnie, czasem zahaczające o wulgarność. Jest jednak kilka perełek, dla których warto sięgnąć po ten tomik.

Uwielbiam limeryki :) Pan Bogumił Paszkiewicz odwiedził dziś VI Nadmorski Plener Czytelniczy, jest bardzo sympatyczny i ma ogromne poczucie humoru. Mam piękną dedykację w moim egzemplarzu :)

• 2017

Dodaj cytat z książki Cwana panienka z Juraty. 69 limeryków freewolnych