Anioły śmierci

Tłumaczenie: Marta Koniarek
Cykl: Terrarchowie (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Death's Angels
warhammer, king, terrarchowie

Rik, zwany też Mieszańcem, jest sierotą. Wychował się na ulicach Smutku, jednego z miast królestwa Terrarchów Talorei. Jest zawodowym złodziejem z magicznymi ciągotami, po mistrzowsku okradającym miejskich bogaczy. Uciekając przed zawodem miłosnym i gniewem oszukanego szefa gangu, zaciąga się wraz ze starym przyjacielem do taloreńskiej armii i trafia do oddziału furażerów. Ze względu na mieszane pochodzenie chłopaka szykanuje porucznik Sardec, czystej krwi Terrarch, i wraz z nowymi przyjaciółmi - potężnym Barbarzyńcą z Północy oraz mistrzem strzelców i podejrzanych interesów Łasicą - wysyła go na co bardziej niebezpieczne misje. W trakcie jednej z nich furażerzy natrafiają na spisek tajnego bractwa i pozostałości demonicznej rasy Uhltari, w ręce Mieszańca i jego przyjaciół trafiają zaś zakazane księgi, za których posiadanie wszyscy mogą trafić na stos inkwizycji. Po piętach depczą im fanatyczni zwolennicy byłego właściciela księgozbioru, proroka Zarahela. W końcu oddział furażerów zostaje wysłany z tajną misją do dawnego leża demonicznego Boga Pająka Urana Uhltara, a towarzyszy im budząca grozę czarodziejka Terrarchów, pani Asea, która domyśla się roli, jaką w całej historii odegrał Rik i jego przyjaciele. Bitwa, jaką stoczą w podziemiach Achenaru z demonicznym pomiotem mroku, zmieni losy wszystkich jej uczestników.

źródło opisu: [ISA, 2007]

martyska__ | 2013-06-13

Jest to raczej fantastyka niskich lotów. Poczytajka taka sobie, a nawet słaba.

zosia zoia | 2011-03-25
Przeczytana: 03 maja 2007

Lubię bajki, baśnie i fantasy, sięgając po tę książkę nie zawiodłam się. Jest w niej magia, czary, mroczne tajemnice przeszłości, wartka i ekscytująca akcja. Są też smoki i inne przerażające stwory. Polecam wszystkim miłośnikom światów fantasy.

Vaneria | 2016-07-27

poczatek byl taki nudny dla mnie za duzo opisów, zamiast dialogów ale później całekim ciekawa akcja ;)

widzeCie | 2013-03-15

:( nie mogę niestety dostać dalszych części

Janusz Szewczyk | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016

Schematyczne i do bólu wtórne fantasy. Wskrzeszanie bogów-pająków znudziło mnie jakieś 30 lat temu. Akcja me tempo żółwia i jest porywająca jak strumienie na Saharze. Szablonowe postaci, kilka krwawych scen i wszechogarniająca nuda. Najlepiej trzymać się z daleka od tego gniota.

moshi_moshi | 2016-08-11
Przeczytana: sierpień 2016