Anioły śmierci

Tłumaczenie: Marta Koniarek
Cykl: Terrarchowie (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Death's Angels
warhammer, king, terrarchowie

Rik, zwany też Mieszańcem, jest sierotą. Wychował się na ulicach Smutku, jednego z miast królestwa Terrarchów Talorei. Jest zawodowym złodziejem z magicznymi ciągotami, po mistrzowsku okradającym miejskich bogaczy. Uciekając przed zawodem miłosnym i gniewem oszukanego szefa gangu, zaciąga się wraz ze starym przyjacielem do taloreńskiej armii i trafia do oddziału furażerów. Ze względu na mieszane pochodzenie chłopaka szykanuje porucznik Sardec, czystej krwi Terrarch, i wraz z nowymi przyjaciółmi - potężnym Barbarzyńcą z Północy oraz mistrzem strzelców i podejrzanych interesów Łasicą - wysyła go na co bardziej niebezpieczne misje. W trakcie jednej z nich furażerzy natrafiają na spisek tajnego bractwa i pozostałości demonicznej rasy Uhltari, w ręce Mieszańca i jego przyjaciół trafiają zaś zakazane księgi, za których posiadanie wszyscy mogą trafić na stos inkwizycji. Po piętach depczą im fanatyczni zwolennicy byłego właściciela księgozbioru, proroka Zarahela. W końcu oddział furażerów zostaje wysłany z tajną misją do dawnego leża demonicznego Boga Pająka Urana Uhltara, a towarzyszy im budząca grozę czarodziejka Terrarchów, pani Asea, która domyśla się roli, jaką w całej historii odegrał Rik i jego przyjaciele. Bitwa, jaką stoczą w podziemiach Achenaru z demonicznym pomiotem mroku, zmieni losy wszystkich jej uczestników.

źródło opisu: [ISA, 2007]

mięta | 2017-02-10
Przeczytana: 20 stycznia 2017

W świecie podobnym do Ziemi z czasów muszkietów, przyjmijmy gdzieś początek XVI wieku,poznajemy głównego bohatera Rika,który jest mieszańcem dwóch ras: matka-ziemianka(zmarła gdy bohater był małym dzieckiem),ojciec nieznany Terrarch(najeźdźcy,obecni władcy)wychowanego na ulicach podłego miasta Smutku. W takich warunkach wyrósł na nieuchwytnego złodzieja. Ratując życie przed zemstą szefa półświatka wraz z przyjacielem Leonem zaciąga się do armii,gdzie trafia do furażerów.Z powodu wyglądu jest szykanowany przez dowódcę.Podczas jednej z misji furażerzy natrafiają na spisek fanatyków religijnych starożytnego boga pająka.Stoczona z nimi walka w podziemiach Achenaru zmieni los wszystkich uczestników.
Lubię świat s/f i fantasy więc ta pozycja też mnie nie zawiodła.
Czytam teraz kolejny tom.

martyska__ | 2013-06-13

Jest to raczej fantastyka niskich lotów. Poczytajka taka sobie, a nawet słaba.

zosia zoia | 2011-03-25
Przeczytana: 03 maja 2007

Lubię bajki, baśnie i fantasy, sięgając po tę książkę nie zawiodłam się. Jest w niej magia, czary, mroczne tajemnice przeszłości, wartka i ekscytująca akcja. Są też smoki i inne przerażające stwory. Polecam wszystkim miłośnikom światów fantasy.

Vaneria | 2016-07-27

poczatek byl taki nudny dla mnie za duzo opisów, zamiast dialogów ale później całekim ciekawa akcja ;)

widzeCie | 2013-03-15

:( nie mogę niestety dostać dalszych części

książek: 1916
Janusz Szewczyk | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016

Schematyczne i do bólu wtórne fantasy. Wskrzeszanie bogów-pająków znudziło mnie jakieś 30 lat temu. Akcja me tempo żółwia i jest porywająca jak strumienie na Saharze. Szablonowe postaci, kilka krwawych scen i wszechogarniająca nuda. Najlepiej trzymać się z daleka od tego gniota.

Sylwia Dz | 2017-04-28
Pablo Escobar | 2017-02-03