Spięcie

Tłumaczenie: Katarzyna Malita
Wydawnictwo: Świat Książki
Friction
ew_cia

Spięcie to powieść pełna zapierających dech w piersiach zwrotów akcji, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To niezwykła opowieść o silnych więzach, które łączą nas z najbliższymi i sekretach, których dochowujemy, by ich ochronić. Crawford Hunt, strażnik Teksasu, chce odzyskać córkę. Przed czterema laty, po śmierci żony, załamał się, a opiekę nad małą Georgią przejęli dziadkowie. Crawford jednak się pozbierał, wypełnił wszystkie narzucone przez sąd wymagania i teraz los jego rodziny spoczywa w rękach sędzi Holly Spencer. Podczas rozprawy o przywrócenie Crawfordowi opieki nad córką do sali sądowej wpada zamaskowany napastnik. Strażnik Teksasu reaguje instynktownie i osłania Holly przed strzałem. Jednak jego bohaterski czyn szybko zaczyna być przedstawiany jako brawura i lekkomyślność. Chmury gromadzące się nad Crawfordem gęstnieją, gdy ten odkrywa przerażającą prawdę kryjącą się za napastnikiem i uświadamia sobie, że zleceniodawca ataku pozostaje na wolności. Crawford stawia sobie za cel schwytanie sprawcy. Jednak ścigając napastnika może zaprzepaścić szanse na odzyskanie córki i zniszczyć karierę Holly Spencer, która potrzebuje ochrony nie tylko przed zabójcą, lecz także przed zakazanym uczuciem, które zaczyna ich łączyć.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Aneta Wiola | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Crawford Hunt- strażnik Teksasu pragnie odzyskać córkę. Po śmierci żony całkowicie się załamał, dlatego tymczasową opiekę powierzył dziadkom dziewczynki. Kiedy dochodzi do rozprawy, zamaskowany człowiek strzela zabijając jednego z policjantów. Crawford Hunt dochodzi do wniosku, że zamachowiec to tylko pionek w jakiejś grze, dlatego rozpoczyna śledztwo nad tą sprawą, ryzykując odzyskanie opieki nad swoim dzieckiem i karierą Holly Spencer, sędzi która miała przewodniczyć na jego rozprawie.

Akcja toczyła się w rozbrajającym tempie, przez co książkę bardzo szybko się czytało. Z zapartym tchem śledziłam opisywane wydarzenia, nie raz śmiejąc się pod nosem z ciętych ripost. Sandra Brown po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią w budowaniu chemii między bohaterami.
SPIĘCIE to fantastyczny thriller trzymający w napięciu z końcowym elementem zaskoczenia. Jedyne co mam do zarzucenia autorce to przewidywalny sprawca ze swoim motywem.

mania_kch | 2017-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2017

Całkiem przyjemna, lekka i mało skomplikowana.
Kryminał z lekką nutą romansu. Fani takiego połączenia powinni być usatysfakcjonowani.

IwonaGa | 2017-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 listopada 2017

Niestety przeciętna lektura. Jak dla mnie przegadana, akcja mało ekscytująca, napięcie żadne, niewiadome średnio tajemnicze. Lepiej coś innego poczytać.

Cirya | 2017-05-09
Przeczytana: 02 maja 2017

mnie się bardzo podobało, wartka, trzymająca w napięciu akcja, ciekawi bohaterowie, czytało się szybko :)

Monika | 2017-05-26
Przeczytana: 24 maja 2017

Silne więzi rodzinne, sekrety. Strażnika Teksasu Crawford Hunt chce odzyskać córkę, ale na drodze do osiągnięcia celu stoi wiele do załatwienia spraw: schwytanie sprawcy zamachu, chronienie życia najbliższych mu osób.

"...wyrzeczenie jest łatwe, jeśli to, czego się wyrzekasz, jest ci obojętne. Odmawianie sobie czegoś, czego cholernie się pragnie, jest torturą."
"Tak się składa, że w rozczarowywaniu ludzi jest ekspertem i mogę ci powiedzieć z doświadczeniem, że im więcej się martwisz, tym bardziej to robisz. Lęk przed sprawieniem komuś zawodu spełnia się sam".

fanka | 2017-09-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 25 września 2017

Świetna! Kryminał z nutką romansu... wciąga od pierwszej strony. Warto przeczytać.

Ania Kozicka | 2017-04-04
Na półkach: Przeczytane, Powieści

Świetny thriller na dobry początek. Niespodziewane wątki, ładnie poprowadzona fabuła i świetny opis postaci.

palalela | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 23 września 2017

Chyba w ostatnim czasie przeczytałam za dużo książek pani Brown, bo ta, choć była pełna nieprzewidzianych przeze mnie zwrotów akcji i pasjonującego seksu, nieco mnie męczyła, bo... przypominała inne pozycje, które wyszły spod pióra ten autorki. Cały czas miałam wrażenie, że wszystko stworzone jest po znany mi już szablon i przeszkadzało mi to bardzo w delektowaniu się lekturą. no i postać sędziny była tak honorowa, że aż mdła. Dobra, ale mnie nie powaliła niczym.

Kasia_sokol | 2017-03-12

Całkiem dobre czytadło na kilka chlodniejszych wieczorów. Autorka na pewno znacznie rozwinęła swoj styl pisania i cieszy fakt pójścia w kierunku kryminałów ( bo ciężko nazwać to thrillerem) z elementami romansu, ale tym razem rozwiązanie intrygi nieco rozczarowuje. Jenak dla fanow pozyja obowiazkowa, dla innych - niezobowiazujaca rozywka.

marianka | 2017-12-06