Państwo Zamojskie. Przeciwko czarownicom, duchom i najeźdźcom.

Okładka książki Państwo Zamojskie. Przeciwko czarownicom, duchom i najeźdźcom. Bogdan Nowak
Okładka książki Państwo Zamojskie. Przeciwko czarownicom, duchom i najeźdźcom.
Bogdan Nowak Wydawnictwo: Ridero powieść historyczna
powieść historyczna
Ridero
2016-01-01
2016-01-01
historia Zamość zamojszczyzna ordynacja Zamoyski czarownica kat

Okładka książki Zamość: Ulice i place Bogdan Nowak, Jakub Żygawski
Zamość: Ulice ... Bogdan Nowak, Jakub...
Okładka książki Skarb znaleziony na strychu Adam Gąsianowski, Bogdan Nowak
Skarb znalezio... Adam Gąsianowski, B...

Te rejony znam dość powierzchownie z wizyt podczas rowerowych wypadów, a książkę kupiłem na rynku i nie mogłem się jej oprzeć. Zaintrygował mnie tytuł.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie - opisy obrony Twierdzy zamojskiej, wierzeń oraz zwyczajów prostego ludu. Intryg szlachty, miłostek i zdrad.
Jest dla mnie książka kompletna.

Jest dla mnie książka kompletna.

Książka przeznaczona jest raczej dla odbiorców z południowej Lubelszczyzny, którzy będą wiedzieli o jakich miejscach autor pisze, trudno będzie wyobrazić sobie komuś z Pomorza klimat wsi lubelskiej. Treść książki jest niezwykle interesująca, zawiera wiele nieznanych mi wcześniej historii, legend związanych właśnie z Ordynacją Zamojską i jej ordynatami. Odrzuciło mnie troszkę wyśmiewcze podejście do ludzi z poprzednich epok, którzy nie mieli możliwości mieć takiej wiedzy jak ludzie XXI wieku. Przeszkadzały mi trochę fotografie niezwiązane w żaden sposób z aktualną treścią rozdziału np zdjęcia lasu. Generalnie polecam wszystkim mieszkańcom i pasjonatom Ziemi zamojskiej i okolic, którzy będą mogli się dowiedzieć czegoś nowego o miejscach, które widzą codziennie, dla reszty książka będzie interesująca tylko ze względu na rozdziały typowo historyczne

Książka jest dla mnie ciekawym uzupełnieniem mojej wiedzy o mieście, w którym żyję od urodzenia. Wiele ciekawych informacji, czasem zaskakujących i makabrycznych. Może to tylko moje osobiste odczucia, ale po jej przeczytaniu mam ochotę na więcej informacji, na ich szerszy opis. Książkę ogólnie czyta się lekko, choć są fragmenty kiedy trzeba się skupić (książka posiada oryginalne cytaty sprzed wieków, z oryginalną pisownią, więc momentami trzeba się wczytać, żeby zrozumieć tekst). Osobiście polecam.

• Domowa biblioteczka
  • 000 - NIE MAM - znalezc, kupic/pozyczyc

Bogdan Nowak Państwo Zamojskie. Przeciwko czarownicom, duchom i najeźdźcom. Zobacz więcej