Zgłosuj na książki roku 2017

XIII Mystery: Betty Barnowsky

Cykl: XIII Mystery (tom 7)
Wydawnictwo: Taurus Media

źródło okładki: http://www.taurusmedia.pl

Hari_Seldon | 2017-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 marca 2017

Akcja tomu rozgrywa się tuż po „Stanie czerwieni” z głównej serii. Tytułowa bohaterka oraz generał Carrington zostają porwani przez zbuntowanych żołnierzy ze SPADS. Oprócz tego Betty musi poradzić sobie z pewnym osobistym problemem.

Tom ten nad wyraz odważnie poczyna sobie z wydarzeniami z głównego cyklu – dopisuje pewne elementy, które zupełnie zmieniają spojrzenie na bohaterów. Moim zdaniem było to zupełnie niepotrzebne i czułem się aż zniesmaczony implikacjami, jakie to stworzyło. Oczywiście pod koniec wszystko wraca do punktu wyjścia i równie dobrze sytuacja ta mogła się zdarzyć. Także powrót pewnego bohatera był strasznie naciągany, a on sam wypadł bardzo przerysowanie i mało wiarygodnie. Również udział „deus ex machina” nie za bardzo pomógł scenariuszowi. Dobrze wypadają jedynie krótkie retrospekcje dotyczące historii bohaterki przed wstąpieniem do wojska -bardzo przejmujące. Pozytywnym elementem jest też krótki występ Armanda – gdyby dialog z nim był dłuższy, wyszłoby to...

eryk1 | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017