Wielka gra Serafinowicza

Wydawnictwo: W.A.B.
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Telewizja, teleturnieje, Wielka Gra
idaredalma

Dynamiczna, wielowątkowa, pełna anegdot biografia wybitnego dziennikarza telewizyjnego, twórcy najsłynniejszego teleturnieju w historii Telewizji Polskiej. Nazwa „Wielka Gra” odnosi się tu nie tylko do teleturnieju, ale również do modelu życia oraz do ryzykownej gry z polityką niepokornego człowieka. Jest to również portret PRL-u i PRL-owskiej telewizji, której etap „inteligencki” zakończył...

Jest to również portret PRL-u i PRL-owskiej telewizji, której etap „inteligencki” zakończył się po marcu ‘68.
Jest to również skrząca się anegdotami opowieść o kultowym teleturnieju, przez który – w roli zawodników - przewinęło się wiele bardzo dziś znanych osób, np. Henryk Samsonowicz, Ewa i Janusz Łętowscy, Waldemar Łysiak czy Sławomir Pietras. Nadawany na żywo z drugiego piętra Pałacu Kultury i Nauki teleturniej Wielka Gra dawał milionom widzów przed telewizorami przedsmak wielkich pieniędzy, dreszcz hazardu i zupełnie niekomunistyczną jakość medialnych celebrytów.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/wielka-gra-serafinowicza.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/wielka-gra-serafinowicza.html

almos | 2017-01-23
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Biografia Ryszarda Serafinowicza twórcy i pierwszego prowadzącego teleturnieju „Wielka Gra”, bijącego w swoim czasie rekordy popularności. To też książka o romantycznym okresie lat sześćdziesiątych w telewizji, gdy politycy jeszcze nie odkryli jej potęgi propagandowej, wszystkie programy nagrywane były na żywo, pracownicy stanowili jedną wielką rodzinę, a o reklamach na ekranie nikomu się nie śniło. Książka przynosi masę ciekawych faktów i anegdot z tego okresu i, mimo że mocno przegadana, jest bardzo ciekawym przyczynkiem do historii telewizji.

Książka jest biografią Ryszarda Serafinowicza, twórcy polskich teleturniejów: `Kółko i krzyżyk`, `20 pytań' i wreszcie 'Wielkiej Gry', która odniosła wielki sukces i stała się dosyć szybko teleturniejem kultowym, jak byśmy to teraz powiedzieli. Olbrzymia popularność 'Wielkiej Gry' jest teraz trudna do pojęcia, bo był to teleturniej elitarny, który premiował specjalistyczną wiedzę, wygrywało się w nim dzięki inteligencji, erudycji, wiedzy,...

idaredalma | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 01. Epub+