Jak upadają giganci. I dlaczego niektóre firmy nigdy się nie poddają

Okładka książki Jak upadają giganci. I dlaczego niektóre firmy nigdy się nie poddają Jim Collins
Jim Collins Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
2015-11-20
2009-05-19
ekonomia gospodarka firmy korporacje

Okładka książki Wizjonerskie organizacje Jim Collins, Jerry I. Porras
Wizjonerskie o... Jim Collins, Jerry ...
Okładka książki Wielcy z wyboru Jim Collins, Morten Hansen
Wielcy z wyboru Jim Collins, Morten...

Aby zrozumieć tę książkę warto przeczytać poprzednie pozycje autora, czyli "Od dobrego do wielkiego" oraz "Wizjonerskie organizacje". Książka sama w sobie bardzo merytoryczna, dobrze napisana i wypełniona wartościowymi informacjami, które każda firma powinna, a wręcz musi przyswoić jeżeli nie chce wpaść w spiralę chaosu i złych decyzji. Polecam!

Bardzo skrupulatne, oparte na wiarygodnych i kilkuletnich badaniach wskazówki dla przedsiębiorców - zarówno dla tych, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z firmą jak i tych siedzących już dłużej w biznesie by uchronić swą działalność przed upadkiem, co może go spowodować, jak czynić dobrze i nie popełniać częstych błędów. Napisane prosto, zwięźle i na temat. Po każdym dziale skrót - dzięki temu w łatwy sposób można wrócić i przypomnieć sobie istotne informacje. Kawał dobrej roboty ;)

Kolejna dobra ksiazka Jimma Collinsa. Dlaczego ksiazki Jima Collinsa sa dobre? Oprocz tego, ze wysuwa dosc oryginalne tezy i terorie, to po prostu odrabia porzadnie zadanie domowe. Kazda ksiazka Jimma collinsa, w tym i ta, oparta jest na dosc szczegolowych badaniach empirycznych. W tej ksiazce nie ma wodolejstwa. Wszystko oparte jest na empirii. Oczywiscie, ksiazka bogata jest w opisy, czesto obrazowe i pelne anegdot, porownian na przyklad z mitologi greckiej.

Aby upasc trzeba przejsc przez piec faz. Podczas upadku w kazdej chwili mozna jednak odwrocic swoj los. Jednak im glebiej sie upadlo, tym gorzej jest sie podniesc. Jednak zawsze mozna sie podniesc, zanim sie calkowicie upadnie. Dlatego niektorzy po prostu nie poddaja sie,, aby odwrocic swoj los.

Piec krokow upadku to:

Krok 1: Hybris - (mit. grecka) Popadniecie w dume uniemozliwiajace realna ocene sytuacji.
Krok 2: Niezdyscyplinowane dazenie do posiadania wiecej, do bycia lepszym
Krok 3: Zaprzeczanie ryzyku i zagrozeniom
Krok 4: wiara w cuda, oczekiwanie na cudowne zbawienie
Krok 5: Kapitulacja, upadek do nicosci, smierc

Takze jaki wniosek? Zarzadzanie kryzysem, trudna sytuacja to sztuka ktora trzeba opanowac. Najwazniejsze to aby postepowac rozwaznie, logicznie i uniknac utraty kontaktu z rzeczywistoscia.

• Biznes
  • Business
  • Biznes - ogólne
  • Bałagan
  • Przeczytane 2023
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Jak upadają giganci. I dlaczego niektóre firmy nigdy się nie poddają