Niezwykła księżniczka

Tłumaczenie: Anna Bieńkowska
Seria: Harlequin Romans
Wydawnictwo: Harlequin
Once upon the princess

Księżniczka Maria Anna ma dosyć życia na świeczniku. Ucieka do Stanów Zjednoczonych i tu rozpoczyna nowe życie. Wraz z przyjaciółkami otwiera księgarnię i kawiarnię, a potem obejmuje posadę kelnerki. Tymczasem ojciec wysyła jej śladem pewnego nieustępliwego detektywa. Jace musi namówić księżniczkę do powrotu do domu, gdzie czeka na nią wybrany przez ojca narzeczony...

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2007

Mak | 2014-03-24

Książka, tak jak pozostałe części, bardzo mi się podobała. Opowieść o księżniczce z charakterem, która nie boi się własnych decyzji i racji.

Wiele scen jest ściśle powiązanych z drugą częścią „Szarmancki książę”, która jest następstwem pierwszej, a akcja książek dzieje się niemal w tym samym czasie, tyle że pisana jest z różnych perspektyw. Czasami nie wiedziałam, którą opowieść czytam, ale ogólnie efekt dobry.

Dobrym rozwiązaniem był czas, jaki dali sobie bohaterowie na dokładniejsze poznanie. Nie była to pochopna decyzja ślubu, podjęta pod wpływem impulsu.

Polecam!!

Ania | 2017-04-18