Kobieta w czerni

Tłumaczenie: Anna Just
Cykl: Czarne Perły (tom 1)
Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.
Frau in Schwarz
giovanna

Stella Douglas po śmierci ojca dziedziczy rodzinny zamek Ferrymoore na szkockiej wyżynie. Trafia tam na ślad długo skrywanej rodzinnej tajemnicy: jej uznawana za zmarłą matka Olivia przed 16 laty uciekła z zamku i nigdy nie wróciła. Stella udaje się na jej poszukiwania z nadzieją, że spotka matkę żywą. Jedyną wskazówką są czarne perły z magicznego naszyjnika, które lady Olivia zostawiła w różnych miejscach świata. Za każdą z nich kryje się zaskakująca historia. By z powrotem złożyć cały naszyjnik, Stella wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż do egzotycznych miejsc, w których przeżywa niezwykłe przygody. Z każdą odnalezioną perłą jest coraz bliżej mamy…

Tom 1. Kobieta w czerni Nad zamkiem Ferrymoore zapadła noc. To był smutny dzień. Stella Douglas pochowała ojca - Sir Henry odszedł 16 lat po śmierci Olivii Douglas, matki Stelli. Teraz dziewczyna była zdana tylko na siebie. Nieustannie myślała o komnatach mamy, do których ojciec zabronił wstępu. Co takiego strasznego wydarzyło się swego czasu w Ferrymoore, że nawet we wspomnieniach nie było miejsca dla Lady Olivii? Stella postanowiła poznać prawdę. Teraz już nikt jej nie przeszkodzi wejść do części zamku zamieszkiwanej niegdyś przez jej mamę. Niepewnym krokiem przekroczyła próg zakazanego królestwa. Jej wzrok spoczął na dużym portrecie matki. Przedstawiał piękną kobietę, którejszyję zdobił szur czarnych pereł.
Kolejne tomy sagi będą prezentowały perypetie tytułowej bohaterki

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: Internet

Magdalena | 2017-02-26
Przeczytana: 21 lutego 2017

Książkę bardzo szybko się czyta. Ma duże literki i można ją przeczytać w krótkim czasie. Dodatkowym plusem jest cena książki 1.99 zł.
Historia jest całkiem ciekawa. Szkoda tylko, że tak nieprawdopodobnie opowiedziana. Nie powiem, bo niektóre fragmenty bardzo mi się spodobały. Jednak przewagę brały te drugie. Chociaż nie była zła.

antonyh | 2017-02-17
Na półkach: Posiadam

Po przeczytaniu przyszedł mi do głowy cytat z bajki "Księżniczka Łabędzi".
"To nie jest tym, na co wygląda!"
I dokładnie tak bym opisała początek tej sagi. Akcja wartka i intryga wciągająca, ale romans dziecinny i Stella taka bezradna.
Ja już trochę wyrosłam z napięcia budowanego zbywaniem głównej bohaterki, na które ona się niestety godzi bez walki.

Katrina | 2017-09-09
Przeczytana: 15 maja 2017

Odkąd skończyła dziesięć lat Stella mieszkała w internatach. Teraz ma osiemnaście i wraca do rodzinnego zamku na wieść o śmierci ojca. Dziedziczy po nim wielki majątek, jednak jednocześnie odkrywa, że jej rodzina skrywa większe tajemnice, niż mogłaby przypuszczać.

Raczej nie kupuje takich serii, do jakich zalicza się ta książeczka: tanich i dostępnych w kioskach. Dlatego już pierwsza styczność z tą książką wprawiła mnie w niezłe osłupienie. Nie dość, że „Kobieta w czerni” nie ma nawet dwustu stron to czcionka wewnątrz jest tak olbrzymia, jak w książkach dla dzieci. Biorąc pod uwagę, gdzie kupiłam książkę, reklamy na wewnętrznych stronach okładek oraz informacje o tekście „ułatwiającym czytanie” targetem tej książki niewątpliwie są starsze kobiety, mające już (prawdopodobnie) problemy ze wzrokiem. Niestety, wydawca wyraźnie nie wierzy w inteligencje czytelniczek, biorąc pod uwagę, co raczy im serwować.
Ta książka to po prostu głupawa, naiwna historyjka, w której kompletnie nic nie...

VillemoKitty | 2017-08-02
lovebooks | 2017-04-18