The Sigmund Freud Files - Episode 1 The Second Face

Okładka książki The Sigmund Freud Files - Episode 1 The Second Face Heiko Martens
Okładka książki The Sigmund Freud Files - Episode 1 The Second Face
Heiko Martens Wydawnictwo: Lübbe Seria: The Sigmund Freud Files kryminał, sensacja, thriller
The Sigmund Freud Files
Lübbe
2015-10-15
2015-10-15

Świetne słuchowisko/audiobook.
Wysłuchałem go dwa razy, raz w wersji angielskiej, raz w wersji niemieckiej. Czołowy portal streamingowy ma to słuchowisko w swojej ofercie, można go nawet za darmo na komputerze przesłuchać, trzeba jednak tolerować reklamy i banery które podczas słuchania sporadycznie się pojawiają.

Akcja toczy się we Wiedniu, tuż po Pierwszej Wojnie Światowej, w roku 1920, krótko po tym jak Austria stała się republiką.

Poznajemy osobiście samego Sigmunda Freuda i jego córkę Annę z którą blisko Freud współpracuje. Jesteśmy obserwatorami sesji psychoanalitycznych Freuda i jego pacjentów.

Ze względu na dość dobrą produkcję, niesamowite efekty dzwiękowe, muzykę, świetne wykonanie lektorskie, słuchając tego słuchowiska bardzo dobrze potrafiłem sobie wszystko wyobrazić. Czułem się tak, jakbym znajdował się we Wiedniu w 1920 roku. Czułem się tak jakbym był niewidzialny i mógł biernie obserwować sesje psychoanalizy samego Freuda.

W tym konkretnym słuchowisku do doktora Freuda przychodzi młody żandarm który pracuje nad rozwiązaniem dość brutalnego morderstwa. Cierpi on przy tym na bezsenność. Sam Freud oferuje mu swoją pomoc. W sprawę zaangażowana zostaje również córka Anna.

Niemiecka wersja słuchowiska była sporo lepsza od angielskiej ze względa na ostatnią ścieżkę nagrania, która zawiera ośmiominutową analizę dokonaną przez współczesnego specjalistę, który na codzień zajmuje się zaburzeniami psychicznymi. W tej analizie omówione są, z grubsza, możliwe zaburzenia psychiczne oraz schematy psychologiczne, które pojawiają się u postaci słuchowiska. Zdecydowana wiśieńka na już i tak bardzo apetycznym torcie.

Bardzo cieszę się, że udało mi się natrafić na ten audiobook. Niezła gratka dla osób zainteresowanych psychologią.

Świetne słuchowisko/audiobook.

Akcja toczy się we Wiedniu, tuż po Pierwszej Wojnie...

Dodaj cytat z książki The Sigmund Freud Files - Episode 1 The Second Face