Lucky Luke - The Pony Express

Cykl: Lucky Luke [FR] (tom 46)
Wydawnictwo: Cinebook

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2018-02-13
Przeczytana: 25 lutego 2018

NAJSZYBSZA POCZTA NA DZIKIM ZACHODZIE

W najnowszym tomie „Lucky Luke’a”, tytułowy bohater, najszybszy kowboj na Dzikim Zachodzie, który strzela szybciej, niż jego cień, musi zmierzyć się z… najszybszą pocztą. Jak więc można się spodziewać, akcja nie zwalania tempa ani na sekundę, bohaterowie gnają na złamanie karku, a kolejne dowcipy padają z prędkością kul wyrzucanych z karabinu maszynowego. Ale skończmy z tymi naprędce wymyślanymi określeniami powiązanymi z szybkością i przyjrzyjmy się samemu albumowi.

W Waszyngtonie trwa świętowanie, ponieważ Kalifornia została przyłączona do USA, niestety jest jedne problem. Podróż tam trwa tam tak długo, że nawet z jajek zdążają wykluć się kury, więc jak mają tam na czas dotrzeć najświeższe rozporządzenia? Dlatego też zostaje ogłoszony konkurs, kto znajdzie sposób dostarczania poczty w dziesięć dni, wygra 50 000 $, a jeśli nikomu się to nie uda, nagroda przypadnie Pacific Railway, by zbudowano tam linię kolejową. Zadania podejmuje się...

Northman | 2018-03-11
Przeczytana: 08 marca 2018

Lucky Luke w wydaniu kurierskim! ;)

Jeszcze jeden tom przygód Najszybszego Rewolwerowca Dzikiego Zachodu to kolejna dawka śmiechu i dobrego humoru :) Co tym razem na kolejnych stronach? Historyjka śmieszna, aczkolwiek, tym razem, oparta na kanwie faktów ;)

W czym rzecz? W autentycznej historii firmy kurierskiej Pony Express :) Komiks przedstawia tę opowieść zaczynając od momentu przyłączenia do Stanów Zjednoczonych Kaliforni i związanego z tym problemu... komunikacyjnego - jak bowiem połączyć komunikacyjnie stan leżący po drugiej stronie kontynentu z resztą kraju? Zaczynamy więc wyścig między firmą Pony Express a ... korporacją kolejową, która ima się niekoniecznie czystych chwytów - to wygrani będę w końcu dyktować warunki, a wygranych się (niezależnie od metod) nie sądzi, prawda? Tutaj na scenę wrkacza Lucky Luke :) ... możemy być więc pewni mnóstwa gagów, sporej dawki humoru i cudownie humorystycznego stylu narracji całej opowieści ;)

Wiele razy już to pisałem, ale powtórzę...

eR_ | 2018-02-24
Przeczytana: 15 lutego 2018

Lucky Luke-rewolwerowiec szybszy od swojego cienia z charakterystyczną grzywką jest znany wszystkim. Nie tylko z pełnych humoru komiksów, z których najbardziej znane stworzył duet Goscinny i Morris. To także liczne filmy animowane, seriale, a nawet filmy kinowe. Wydawnictwo Egmont postanowiło pójść o krok na przód i zaczęło wydawać albumy, które u nas nie zostały jeszcze pokazane czytelnikom. Co im bardzo się chwali. A wracając do Luke’a, w moje ręce wpadł album o tytule”Pony Express”.

Jest to historia dziejąca się-jakże by inaczej na Dzikim Zachodzie. Luke zostaje poproszony o pomoc w sprawie, w której główną rolę odgrywa konna firma kurierska Pony Express i jej konkurencja kompania Pacific Railway, która także chciałaby położyć łapy na kontrakcie z rządem USA. W grę wchodzą sabotaże, przekupstwa, porwania ale nie tylko. Właściciel Pony Express prosi o pomoc Luke’a, który oczywiście ochoczo wkracza do akcji. Jak to się wszystko potoczy? Zachęcam do zaglądnięcia do albumu.

Cała...

Włodi | 2018-03-28