Zgłosuj na książki roku 2017

Człowiek, który widział wszystko

Wydawnictwo: Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy
El Padre Maestro Ignacio. Breve biografía Ignaciana
zkosmosuwkosmos

Książkę "El Padre Maestro Ignacio. Breve biografía Ignaciana" (Madryt, 1979), której tłumaczenie udostępniamy obecnie polskiemu czytelnikowi, napisał ojciec Dalmases na zamówienie hiszpańskiego wydawnictwa Biblioteca de Autores Cristianos. Ukazuje ona rzeczywistą ludzką postać Ignacego Loyoli na tle wydarzeń historycznych, wśród których toczyło się jego życie. Spośród rozlicznych udokumentowanych faktów, o których autor opowiada z precyzją rzetelnego hisotryka, wyłania się duchowa sylwetka świętego zakonodawcy, przede wszystkim wrażliwość na działanie Boże w człowieku i bezgraniczna wierność dla Kościoła Chrystusowego.

źródło opisu: Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy (Kraków), 1989

źródło okładki: google