Bliźniacy

83-89685-68-X
romans
typ
papier
5,67 (51 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Anglia, rok 1830. Bliźniacy - Jason i James Sherbrooke’owie - są podobni jak dwie krople wody, ale różnią się charakterami. James, rozsądny i zrównoważony – jako starszy – jest dziedzicem rodowej fortuny. Jego serce od lat należy do Corrie, dziewczyny z sąsiedztwa, którą zna od urodzenia. Zanim zrozumieją, że są dla siebie stworzeni, i że się kochają, doświadczą wielu zabawnych i dramatycznych przygód. Towarzyszyć im będzie także niepokój o rodzinę Jamesa, której zagraża tajemniczy i nieobliczalny morderca.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
zabielka | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Kolejna książka z cyklu panna młoda. opowiada o losach Jamesa i jego szalonej wybrance, poza tym nie brakuje dreszczyku emocji z wątkiem "kryminalnym". Polecam serdecznie, nie są to książki przy których będziemy się nudzili. :)

Iga | 2010-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2009
Przeczytana: 19 listopada 2009

Nie jest to moja ulubiona książka, właściwie to zapamiętałam ją, bo skończyłam czytać wchodząc na Torwar przed koncertem Placebo. No ale w miarę przyjemna lektura, nie mam jej raczej nic do zarzucenia. Fabuła jest okay, chociaż z początku mnie trochę odpychała.

| 2012-07-23

Powieść praktycznie na jeden wieczór albo półtora, czyta się ją szybko. Chociaż jest to literatura lekka, jeden plus mogę jej przyznać - jest naprawdę zabawna, bo czyta się ją z przyjemnością. Na poprawę nastroju w sam raz :)

Kasia | 2011-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Trochę zakręcona akcja, nie można się w pierwszej chwili połapać o co chodzi. Czytałam lepsze książki tej autorki, choć tą też da się przeczytać w napięciu.

ladygreen | 2011-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2011

Dosyć zabawna ale szybko wyleciała z pamięci po przeczytaniu.

Małgorzata | 2011-05-16

Dawno temu już to czytalam,niezła,choć nie najlepsza.

amarylis460 | 2015-03-14

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku