Ale kosmos. Wszystko o planetach, gwiazdach i rakietach

Tłumaczenie: Sławomir Stodulski
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ dla dzieci
Out of this world. All the cool bits about space
Carla

Czy Wszechświat można zwiedzić? Jak można go zbadać? Gdzie się kończy? Pytań jest tak wiele, a odpowiedzi wciąż mało i wciąż są niewystarczające. A jednak nawet to, co wiemy, jest nieskończenie fascynujące. Ta pomysłowa książka przedstawia podstawy wiedzy astronomicznej w sposób idealny dla młodego czytelnika, prostym językiem, ciekawie i bez moralizatorstwa, czasem humorystycznie, z towarzyszeniem zabawnych ilustracji. Są tutaj informacje o Układzie Słonecznym, Słońcu, planetach, całej naszej Galaktyce oraz historii i cechach Wszechświata, a także garść faktów i ciekawostek o sondach kosmicznych, rakietach, wyprawach w Kosmos, Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i życiu na niej. To naprawdę wciągająca lektura, którą każde dziecko przeczyta z przyjemnością.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=3189

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=3189