Leczenie magnezem. Metoda przezskórna. Nowa koncepcja leczenia

Wydawnictwo: M, Wydawnictwo M
Transdermal Magnesium Therapy: A New Modality for the Maintenance of Health
zdrowie, medycyna
Athoualia

Doskonały poradnik leczenia magnezem, który w najlepiej przyswajalnej formie - jako sól magnezowa - może być stosowany doustnie i zewnętrznie. Opierając się na udokumentowanych odkryciach medycyny i wieloletniej własnej praktyce klinicznej, autor ukazuje całe spektrum zastosowań magnezu w leczeniu różnych schorzeń. Terapia magnezem jest nie do przecenienia dla tych pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na kosztowne zabiegi czy drogie leki oferowane przez firmy farmaceutyczne.
Nowa metoda przezskórna jest uniwersalną formą terapii, która każdemu może przynieść korzyści zdrowotne. Ten prosty, ale doskonały sposób uzupełniania niedoboru minerałów jest bardzo korzystny dla naszego układu immunologicznego, układu hormonalnego i systemu nerwowego, osłania komórki przed negatywnym wpływem oksydacji, zapewnia przepuszczalność błon komórkowych, obniża stopień zagrożenia rakiem i ogranicza rozwój już istniejących zmian chorobowych.
Przezskórna terapia magnezem stanowi także niezwykły przełom w medycynie sportowej. Trenerzy mogą ją stosować w leczeniu urazów u sportowców, a jednocześnie wpływać na poprawę ich osiągnięć. Terapia chlorkiem magnezu przyspiesza odnowę biologiczną w rekonwalescencji pourazowej, zmniejsza ból i stany zapalne, przyspiesza tempo regeneracji tkanek. Miejscowe zastosowanie chlorku magnezu zwiększa elastyczność mięśni.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Seba | 2017-09-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Wyrób książkopodobny który zawiera pięćset stron skopiowanych z internetu "świadectw" wspaniałości stosowania magnezu jako lek na wszystko. W dodatku zawartość powtarza się. Występuje wszechobecne "lanie wody", brak konkretów.
Brak jakichkolwiek rzeczowych badań naukowych. Co do samej suplementacji przez skórę - jest tylko jedna tabelka z wynikami luźnego "eksperymentu" na grupie kilku studentów.
Książka niczym produkt "made in china" który na pierwszy rzut oka zachęca do zakupu a po zakupie okazuje się że w środku są bzdury.

Agata | 2017-06-30
Przeczytana: 12 czerwca 2017