Piękność w błękicie

Cykl: Saga rodziny Sinclair (tom 5)
Wydawnictwo: Amber

Kim jest Gemma Smith? Nikt nie pragnie się tego dowiedzieć bardziej niż ona sama. Pod wpływem proroczego listu wyrusza do Londynu, by szukać swej utraconej rodziny, by odnaleźć brata, o którym słuch zaginął...

Klaudia Sowa | 2015-03-16
Przeczytana: 26 grudnia 2014

5 tom o Sinclairach.

Tym razem jest to historia o Gemmie, która pragnie odnaleźć swojego brata. Gemma w tym czasie spotyka Fallona, który poszukuje swojej siostry, Clarissy. W tym celu postanawiają połączyć siły.
Gemma odnajduje Gabriela, który nie wierzy w ich pokrewieństwo. W końcu jednak zmienia zdanie i przestawia Gemmę jako siostrę.
Niestety byłoby zbyt pięknie, gdyby po drodze bohaterowie z czymś się nie zmagali.
Jest to piękna historia o miłości, poszukiwaniu swoich korzeni i o szczęściu.

edytka1812 | 2014-08-29
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Kolejna książka z cyklu "saga rodziny Sinclair". Tym razem jest to już tom 4. Można przeczytać każdą z tomów osobno bez określonej kolejności. Jednak polecam przeczytać je w odpowiedniej kolejności ponieważ postacie się "zazębiają" w kolejnych tomach. Nie czytając wcześniejszego tomu możemy w niektórych momentach nie zrozumieć wzmianki o konkretnej postaci i jej zachowania.

"Piękność w błękicie" to przyjemna powieść która opowiada o wspaniałej przyjaźni, odnalezionej rodzinie i rodzących się uczuciach. Polecam :)

Ewelina | 2015-09-02
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Przy wyborze gwiazdek wahałam się między bardzo dobra a rewelacyjna.
Tym co zdecydowało o wyborze opcji bardzo dobra była jej długość.
255 stron (wersja mniejsza o różowej okładce) to zdecydowanie za mało! :) Z chęcią dodałabym kilka scenek więcej. Przynajmniej jedną między pięknością w błękicie Gemmą a jej bratem Gabrielem już po tym jak została przedstawiona w towarzystwie jako jego siostra, oraz przynajmniej jedną czy dwie pomiędzy nią a porucznikiem Fallonem. Byli taką serdeczną i uroczą parą a dostali raptem trzy scenki, a to zdecydowanie za mało. Miałam wrażenie, że jest to większy szkic, bardziej rozbudowany z którego dopiero miałaby powstać książka.
Niemniej jednak jest to ciekawa i fajna pozycja zgoła inna od typowych romansów historycznych które tak lubię.

Beata | 2019-02-06
Na półkach: Byrd Nicole, Przeczytane