Stalowa Wola 1937-1945

Wydawnictwo: Sztafeta
Stalowa Wola, art deco, modernizm
albumy
skun

Pierwszy tom monografii traktuje tylko o czasach przedwojennych i czasach wojny i okupacji, następne doprowadzą do czasów współczesnych. Ta edycja jest ubogacona o nowe ilustracje, biogramy, relacje świadków. – Więcej nowości jest niewątpliwie jeśli chodzi o czas wojny i okupacji. Jest trochę więcej zdjęć, a ponadto jest trochę więcej faktów. A przede wszystkim dużo więcej jest biogramów tych ludzi, którzy zginęli ze Stalowej Woli. Bo trzeba powiedzieć, że Stalowa Wola straciła wiele cennych osób dla miasta – mówił autor pozycji.

Dionizy Garbacz mieszka w Stalowej Woli od 70 lat, zna jej historię od początku. – Jestem jedynym chyba ze Stalowej Woli, który miał możliwość rozmowy i przywitania się z Eugeniuszem Kwiatkowskim, który jest uznawany za Ojca Stalowej Woli – chwali się pisarz.

Nowa edycja została wydana dzięki zaangażowaniu Prezydenta Miasta Lucjusza Nadbereżnego. – Pan Prezydent jest człowiekiem urodzonym w Stalowej Woli i czuje to Miasto i wspiera jeśli chodzi o wydawnictwa, to jest bardzo cenne. Jak tylko został prezydentem, zaprosił mnie na rozmowę o monografii Stalowej Woli. Wcześniej takich propozycji nie dostawałem, chociaż te 5 tomów monografii się ukazały – mówił Dionizy Garbacz.

źródło opisu: Stalowka.eu

źródło okładki: http://ksiegarnia.sztafeta.pl