Kalendarz Pszczelarza Polskiego 2017

poradniki
Siuks

Od Redaktora "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz" Ta powszechnie znana sentencja z utworu J. Kochanowskiego, to nic innego jak poetyckie ujęcie prawdy, że zdrowie zwykle zaczynamy cenić dopiero wtedy, gdy nam już szwankuje.... Kiedyś nie było chemii i ludzie żyli długo i w dobrej kondycji. Przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie informację o tym jak...

Od Redaktora

"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz"

Kiedyś nie było chemii i ludzie żyli długo i w dobrej kondycji. Przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie informację o tym jak ratować, jak podtrzymywać zdrowie. Wszyscy dobrze o tym wiemy. Nadszedł czas, że teraz wracamy i sięgamy po te sprawdzone i wypróbowane sposoby. My w kalendarzu robimy to od lat.

Wiele gazet, zwłaszcza ilustrowanych, zaczęło nas naśladować i również upowszechniać tzw. babcine porady. Kto z was jest w posiadaniu kalendarzy z lat ubiegłych, wie ile ich było i od kiedy w kalendarzach je zamieszczamy... Zamieszczamy więc ich nieco w tegorocznym Kalendarzu Pszczelarza Polskiego w zmienionej formie. Szukajcie a znajdziecie.

źródło opisu: Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku "Humana Divinis"

źródło okładki: Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku

książek: 1958