Josephine: Tchnienie Czarnego Lądu, cz. 1 z 2

Cykl: Josephine (zeszyty) (tom 1)
Wydawnictwo: Mandragora
Clarence Weatherspoon
komiksy
kendo777

Tchnienie Czarnego Lądu ma być pierwszym tomem historii zaplanowanej na dwa albumy. Zgodnie z tytułem, część akcji toczyć się będzie w Afryce, a konkretniej - w Zachodniej Afryce, wśród plemion Yoruba (być może wielu z was skojarzyło już wcześniej, iż talizman, który Josephine nosi na szyi pochodzi z tamtych rejonów ... mieliście rację, pochodzi). Głównie jednak przemierzać będziemy uliczki Londynu towarzysząc urodziwej pannie Durmaz w jej śledztwie.
Poznamy też rodzinę Josephine i poznamy kilka faktów z jej przeszłości... ale psttttt ... żadnych szczegółów (zdradzę wam tylko, że Josephine jest półbrytyjką (po ojcu) i pochodzi z małej miejscowości niedaleko Caen (Francja)).
Co jeszcze? - 36 stron w kolorze popełnionego przez genialnego kolorystę sir Ivana (próbki tegoż koloru obejrzeć możecie na załączonych obrazkach poniżej), postlovecraftowskie klimaty, kilku nieboszczyków pozbawionych życia w nietypowy, jak na ten region geograficzny, sposób i wiele innych atrakcji.

Clarence Weatherspoon

Pierwszy album Clarence'a Weatherspoona (dobrze znanego czytelnikom "Produktu"), pokolorowany przez Maćka 'Ivana' Iwanickiego.
W Afryce grupa badaczy jest świadkiem przerażającego rytuału - tubylcy odcinają swojemu szamanowi części ciała... Osłupiałych ze zgrozy Europejczyków zaskakują członkowie plemienia... dochodzi do walki...
Rok później do londyńskiego portu przybija statek bez załogi... rozwikłanie tajemnicy "statku widma" zlecone zostaje Josephine Durmaz...

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/josephine/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/josephine/1