Długi Dzień Walhalli Tom 2 - Najeźdźcy

Wydawnictwo: Solaris

NAJLEPSzA POWIEść SF W CzECHACH i NA SłOWACJI ASY LOTNICzE I WOJNY śWIATOWEJ KONTRA SMOK WALHALLI MAGIA I BOGOWIE VERSUS WOJSKA PANCERNE III RzESzY Arnim von Gallwitz, as lotniczy z I wojny światowej, który wraz z innymi pilotami trafił do Walhalli walczy po stronie Odyna przeciwko dwugłowym smokom Surta. Czas w Walhalli biegnie inaczej, szybciej, i już wkrótce przedostają się do niej najgors

Bolo | 2012-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Druga część nie ustępuje pierwszej zarówno pod względem pomysłu, jak i pokręcenia, jednak ma niewątpliwy plus w postaci "czegoś w stylu almanachu" na końcu książki (rzecz, która powinna się znaleźć w pierwszej części ponad wszelką wątpliwość), w którym wyjaśnia się postaci niespecjalnie nam znane z mitologii nordyckiej, nieznane zresztą też, marki samolotów, dają tablice przejść i inne cuda. Szczerze mówiąc to przed przeczytaniem pierwszej części powinno się mieć drugą, żeby sprawdzać, co jest co.
No i największy minus tej książki - wydaje się brakować jednego rozdziału pod koniec książki, gdzie autor stawia nam przed faktami dokonanymi, a absolutnie nie wyjaśnionymi... No cóż, zdarza się.

WojteK | 2013-09-13

Dobra fantasy. Urzekła mnie wizja walk powietrznych w świecie nordyckich bogów. Do tego mamy tajemnicę, walkę o władzę, podróże w czasie, artefakty jak i prywatne rozgrywki między bóstwami. Dobrze bawiłem się przy czytaniu i polecam czytać dwa tomy jeden po drugim bo to tak naprawdę jedna książka.

| 2012-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Drugi tom Długiego Dnia Walhalli jest ściśle powiązany z pierwszym i zdecydowanie należy czytać je po sobie, aby zrozumieć na czym polega akcja, chociaż i z tym możemy się pogubić w zawiłości wydarzeń. Książka jest pełna bogatych i fachowych opisów oraz zaskakujących, pięknych metafor. Bohaterzy, nawet bogowie, są pełni ludzkich słabości przez co potrafią zaskarbić sobie naszą przyjaźń, przyznam, że ciężko było mi się pogodzić ze śmiercią czy porażką kogoś kogo polubiłam. Myślę, że ocena na tym portalu nie jest adekwatna do wartości książki i warto się z nią zapoznać.

Pablo | 2016-08-29
Jascuracacurka | 2016-04-02