James Bond #5 - VARGR

Cykl: James Bond (Dynamite) (tom 1)
Wydawnictwo: Dynamite Enterteiment
komiksy
angielski
Tohverus

Bond is locked in a death trap in a medical lab in the middle of Berlin, London is going into meltdown as poisoned drugs are turning homes into abattoirs, and the only way to save Britain is the secret of someone or something called... VARGR. Dynamite Entertainment proudly continues the first James Bond comic book series in over 20 years!

źródło opisu: http://comicvine.gamespot.com/james-bond-5-vargr/4000-520219/

źródło okładki: http://comicvine.gamespot.com/james-bond-5-vargr/4000-520219/

Wkp | 2017-10-03
Przeczytana: 07 października 2017

BOND, KOMIKSOWY BOND

Nie jestem fanem filmowego Jamesa Bonda – przynajmniej nie tego starego, bo choć miał swój urok, dopiero filmy z Danielem Craigiem pokazały jak powinna wyglądać ta seria – ani też nie porwały mnie powieści Iana Fleminga. Na szczęście komiks Warren Ellisa to kawał dobrej opowieści sensacyjno-szpiegowskiej, która łączy w sobie klimat rodem z nowych kinowych „Bondów” czy przygód Jasona Bourne’a, z hołdem złożonym klasycznym fabułom o 007.

Zwykle potrzeba mnóstwa trudu i zaangażowania wielu ludzi alby przekonać Jamesa Bonda do efektywnej pracy, jednak tym razem jest inaczej. Kiedy przyjaciel agenta, 008, ginie, ten w zaledwie dziewiętnaście godzin wykonuje misję (a raczej prywatną wendettę) odnalezienia w Helsinkach i wyeliminowania jego mordercy. Koniec problemu? Nic bardziej mylnego. Kiedy Bond wraca do kwatery głównej MI6, zaczyna się kolejne zadanie. Podczas gdy trwają poszukiwania zastępcy 008, pozostali agenci muszą przejąć niedokończone zadania zmarłego....

Marek Adamkiewicz | 2017-11-29

Dobre przyjęcie niedawno zakończonej serii „Velvet” pokazało, że na komiksowym rynku w Polsce brakuje interesujących tytułów szpiegowskich. Tę lukę stara się zapełnić nowopowstałe wydawnictwo Non Stop Comics, które jako jeden z pierwszych tytułów w ofercie prezentuje nam perypetie Jamesa Bonda. Wybór chyba nie mógłby być lepszy, wszak jest to bodaj najsłynniejszy szpieg na świecie. 007 powrócił do komiksowego medium w 2015 roku po wieloletniej przerwie, a zadania rewitalizacji postaci podjął się Warren Ellis, scenarzysta doświadczony i utalentowany.

W Anglii dochodzi do serii tajemniczych zgonów. Sprawa ma związek z nowym narkotykiem, który niedawno pojawił się na rynku, a obecnie zbiera śmiertelne żniwo. Problemem zaczyna interesować się agencja MI6, która do jego rozwiązania postanawia zaangażować jednego ze swoich najlepszych agentów. James Bond, bo o nim mowa, wyrusza do Berlina, gdzie ma się spotkać z pewnym serbskim naukowcem specjalizującym się w nowoczesnych protezach....

Mecha_Kulturacja | 2017-10-21

James Bond bez wątpienia jest kanoniczna postacią popkultury. Wykreowany przez Iana Fleminga agent z licencją na zabijanie, znany jest chyba wszystkim współczesnym fanom literatury i kina. Na przestrzeni dziesiątek lat postać agenta Jej Królewskiej Mości ewoluowała na wiele różnych sposobów. W praktyce jego wizerunek utrwalony został za sprawą kina i aktorów wcielających się w tę postać. Literatura również miała w tym swój udział, choć w dużo mniejszym zakresie. Kolejne zaś słowo w tej kwestii padło z ust twórców komiksów, a nowe przygody agenta 007 możemy śledzić w postaci rewelacyjnej powieści graficznej.

Fabuła Warga Warrena Ellisa i Jasona Mastersa skupia się wokół operacji przeciwko przemytnikom narkotyków. Być może to nietypowe, że placówka MI6 zajmuje się przemytem substancji niedozwolonych. W praktyce jednak zażycie pewnego specyfiku powoduje falę tajemniczych zgonów. Bond ma więc za zadanie dotarcie do źródła i wyeliminowanie zagrożenia w zarodku. Zadanie wydaje się...

Szymon | 2018-09-26
Przeczytana: 18 września 2018

Miałem takie małe postanowienie by sobie przypomnieć w 2018 roku wszystkie filmy z agentem 007 - koniecznie w kolejności powstawania. Planu nie uda się zrealizować, ale to nie znaczy, że o Bondzie zapomniałem.
Na moją komiksową półkę trafił komiks o słynnym szpiegu. Tu warto podkreślić, że nagle pojawiła się takowa półka. Myślę, że o tym jeszcze napiszę. James Bond Warg nie mógł długo czekać na przeczytanie.
Komiks zaczyna się od szybkiego pościgu - domknięcie starej sprawy. Poczułem się jak w kinie. Po wstępie mamy przejście do właściwej fabuły.
Zginął jeden z agentów 00, Bond, James Bond rozpoczyna poszukiwanie mordercy przy okazji rozwiązując sprawę serii zgonów w Londynie.

Danielista | 2018-06-13

Niby jest w tym komiksie bondowski klimat i odpowiednia intryga zahaczająca o kilka krajów, ale wszystko to jakieś takie jednorazowe, bezduszne, pozbawione sznytu. Kwintesencją tego są nieco żenujące w treści spotkania komiksowego Bonda z innymi znanymi postaciami z uniwersum 007 - M, Q i Moneypenny. Zapewne z ciekawości sięgnę po kolejne części, jeśli będzie ku temu okazja, ale z na pewno dużo mniejszymi oczekiwaniami niż te, które towarzyszyły mi, kiedy zabierałem się za lekturę "Warg".

| 2017-10-15
Przeczytana: 15 października 2017

James Bond: WARG wypełniony po brzegi akcją, przemocą i szczyptą ironii zaprawionej odpowiednią dozą czarnego humoru oraz minimalnym dodatkiem seksistowskich uwag ze strony .. Moneypenny, jest genialnym dziełem, które pochłania się w zaskakująco szybkim czasie na granicy 20 minut. Dobrze skonstruowana typowo szpiegowska fabuła i genialnie wykonane ręką Mastersa rysunki sprawiają, że przyjemność obcowania z Bondem jest zarówno pod względem wizualnym, jak i tekstowym na najwyższym poziomie.

James Bond: WARG jest namacalnym dowodem na nieśmiertelność Jamesa Bonda, który na kartach komiksu odrodził się na nowo. I pewnym jest, że powróci .. i to nie raz!

giera | 2017-11-06

Komiks James Bond: Warg to oficjalny produkt sygnowany przez Ian Fleming Publications Ltd. Co znaczy mniej więcej tyle, że spadkobiercy i beneficjenci twórczości angielskiego pisarza wyrazili zgodę na napisaną przez Warrena Ellisa przygodę agenta 007. Niestety w tym konkretnym wypadku użycie znaku towarowego nie idzie w parze z jakością, bo scenariusz jest słaby i przewidywalny, bo oprawa graficzna jest mało atrakcyjna.

Duet Ellis & Masters redefiniuje klasyczny, znany głównie z filmów, obraz Jamesa Bonda. Bohater zyskuje – dosłownie i metaforycznie – „nową twarz”. Przestaje być dżentelmenem, który popija wstrząśnięte, niemieszane Martini. A nader chętnie używa siły, jest arogancki i brutalny. Dąży do celu po trupach, powierzone przez MI6 zadanie schodzi na dalszy plan, gdyż bohater jest emocjonalnie zaangażowany. Także rzeczywistość, w której rozgrywa się akcja została urealniona, uwspółcześniona: bioinżynieria, narkotyki, serbski wynalazca z obozową przeszłością, który gra na...

qla | 2018-09-27
Na półkach: 2018 Komiks, Przeczytane