angielski, klasyka
angielski
grzegrze

Język angielski Poziom B2 Najsłynniejszy detektyw w historii świata pomaga w nauce języka angielskiego Odwiedź ponownie fantastyczny i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji świat genialnego londyńskiego detektywa - Sherlocka Holmesa. Mistrz dedukcji rozwiązuje zawiłe zagadki wykorzystując swoje niezwykłe talenty i szeroką wiedzę. W tle przewijają się zło, chciwość, drogocenne klejnoty,...

Język angielski Poziom B2
Najsłynniejszy detektyw w historii świata pomaga w nauce języka angielskiego

W tle przewijają się zło, chciwość, drogocenne klejnoty, tajemnicze postacie i zagadkowe morderstwa.
Ciąg dalszy przygód Sherlocka Holmesa stanowi znakomitą okazję ponownego spotkania z największym detektywem w historii świata, przy jednoczesnym doskonaleniu języka angielskiego.
Podręcznik oparty na oryginalnym tekście opowiadań został skonstruowany według przejrzystego schematu:
- na marginesach tekstu podano objaśnienia trudniejszych wyrazów,
- każdy rozdział jest zakończony krótkim testem sprawdzającym stopień rozumienia tekstu,
- zawarty po każdym rozdziale dział O słowach jest poświęcony poszerzeniu słownictwa z danej dziedziny, wyrazom kłopotliwym dla polskich uczniów (tzw. false friends), phrasal verbs, słowotwórstwu oraz wyrażeniom idiomatycznym,
- w dziale poświęconym gramatyce omówiono wybrane zagadnienie gramatyczne, ilustrowane fragmentem rozdziału,
- dla dociekliwych został również opracowany komentarz do wybranych tematów związanych z kulturą i historią,
- hóżnorodne ćwiczenia pozwolą Czytelnikowi powtórzyć i sprawdzić omówione w podręczniku zagadnienia leksykalne i gramatyczne. Alfabetyczny wykaz wyrazów objaśnianych na marginesach tekstu znajduje się w słowniczku.
Odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych są podane w kluczu na końcu książki.

źródło opisu: http://www.poltext.pl/b1978-przygody-sherlocka-hol...(?)

źródło okładki: http://www.poltext.pl/foto/org/sherlock-holmes2_5337.jpg