Bursztynowy Anioł

Anna Tabak Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura obyczajowa, romans
Zysk i S-ka
2017-02-27
2017-02-27

"Bursztynowy aniol" to ciekawa powiesc obyczajowa, z pieknym watkiem milosnym.
Asia, glowna bohaterka, to pozytywnie zakrecona, szalona studentka, ktora pozornie wiedzie sielankowe zycie. Wieloletni zwiazek, praca, kierunek studiow, urokliwy Krakow i oddani znajomi. Bohaterka wszystko przemyslala i zaplanowala. Ale, czy aby na pewno to byly wybory, ktorych dokonala sama? Kaprys losu, odejscie chlopaka, rozwalilo poukladany swiat bohaterki, wszystko runelo niczym domek z kart. Okazalo sie, ze szczescie Asi bylo tylko pozorne, a kubel zimnej wody zmotywowal ja do zmian. Wkrotce na jej drodze staje dwoch mezczyzn, ktorych rozni niemal wszystko. Asia bedzie musiala dokonac wyboru. Ktory kandydat jest tym jedynym?
"Bursztynowy aniol" to ksiazka o prawdziwej przyjazni, skomplikowanych rodzinnych relacjach, zyciowych wyborach, odnajdowaniu siebie i o dojrzewaniu. Perypetie Asi sa zapewne znane wiekszosci mlodych kobiet, ktore staja przed wyborem sciezki zawodowej, kariery, natykaja sie na szara rzeczywistosc i wiele problemow stawiajac pierwsze kroki w doroslosci.
Ksiazka, choc porusza wiele ciekawych kwestii, jest lekka, przyjemna, subtelna.

"Bursztynowy aniol" to ciekawa powiesc obyczajowa, z pieknym watkiem milosnym.

Ksiazka troche schematyczna, niestety nie polubiłam głównej bohaterki. Nie rozumiałam jej decyzji...często budziły moj sprzeciw. Plusem natomiast jest to, że akcja dzieje się w Krakowie i duzo humorystycznych scen. Polecam.

Przyjemnie się czytało, książka o młodych studentach.

Przyjemnie się czytało, książka o młodych studentach.

Książka schematyczna zarazem prosta…. dla niektórych kolejna nudna historia. Jakby się jej mocniej przyjrzeć i zatrzymać dostrzegło by się więcej niż miłość.
Dla mnie przeczytanie tej książki była ogromną przyjemnością. Polecam sięgnąć ;)

Banał... Bohaterowie jak z bajki dla dzieci, zwłaszcza główna bohaterka, zapatrzona w siebie piękna studentka. Historia tak mało oryginalna, oklepana, że czytałam tylko dlatego, że każdej książce daję szansę, czekając na efekt wow do ostaniej kartki. Tu z każdą stroną było coraz gorzej. Nudno i mdło. Autorka zawarła w swojej powieści chyba wszystkie elementy, jakimi cechują się lekkie, romantyczne powiastki - przyjaciel-bratnia dusza, wyjazd na zagraniczne wakacje mimo dorywczej pracy jako kelnerka, wredny szef, babcia o życzliwym usposobieniu i oczywiście pierogami, szarlotką i głową pełną życiowych mądrości, książę na białym koniu, ukochane przyjaciółki... Do tego masa opisów nic niewnoszących do historii. Mnie ta kumulacja mocno zmęczyła.

Fajna książka,którą poleciła mi moja przyjaciółka Anetka.
Czyta się szybko. Lektura wciągająca.
Współczesny obraz młodych ludzi ,stawiających dorosłe kroki.
Jest miłość ,przyjaźń i rodzina. Ale też ból, zdrada i choroby. Samo życie .

Fajna książka,którą poleciła mi moja przyjaciółka Anetka.
Czyta się szybko. Lektura wciągająca.
Współczesny obraz młodych ludzi ,stawiających dorosłe kroki.
Jest miłość ,przyjaźń i rodzina. Ale też ból, zdrada i choroby. Samo życie .

Książka trafiła do mnie tak naprawdę z przypadku, dzięki mojej przyjaciółce. Słyszałam, że jest to lekka, przyjemna opowieść, więc stwierdziłam, że na tę chwilę będzie dobrym wyborem. I tak też było. Historia jest bardzo przyjemna, troszkę przewidywalna, ale mimo to naprawdę miło mi się ją czytało. Książka opisuje perypetia młodej dziewczyny i jej dwóch przyjaciółek. Główna bohaterka pewnego dnia poznaje przystojnego mężczyznę, ale uważa, że będzie to tylko chwilowa relacja. Jednak przypadkowe wydarzenie wywróci świat dziewczyny do góry nogami. Historia porusza wątki miłości i przyjaźni, czyli tak ważnych aspektów życiowych. Jeżeli szukacie książki lekkiej, niewymagającej to ten wybór jest idealny. Dodatkowo czyta się ją w ekspresowym tempie.

Kolejna książka z serii "ale to już było". Oklepana, schematyczna, do bólu przewidywalna, mdła i naciągana opowieść z niedojrzałą główną bohaterką, która zachowuje się jak niezbyt mądra nastolatka (przy czym jest przerysowana, wyidealizowana, nienaturalna). Mdła jest ta historia, jałowa... typowe czytadło o którym szybko się zapomina.

Na książkę tę trafiłam zupełnym przypadkiem, gdy przeglądałam półki w bibliotece. W domu nie miałam nic do czytania a koniecznie chciałam coś na wieczór. Nie miałam głowy do niczego "ciężkiego" ani też na żadne zagadki kryminalne więc szukałam czegoś raczej dla odprężenia ale i nie do końca błahego i przewidywalnego. Wybór mój padł na książkę "Bursztynowy anioł" zupełnie nieznanej mi wcześniej autorki, Anny Tabak.
Nie będę tu opisywać szczegółowo fabuły. Powiem tyle, że książka opisuje perypetie 22-letniej studentki ekonomii, Joanny oraz jej dwóch przyjaciółek. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, więc jeśli chcecie się zrelaksować, jak najbardziej polecam. Może w pewnych momentach jest przewidywalna, ale jednak nie do końca. Przekonajcie się sami :)

Ot, taka codzienna historyjka, jak to w pogoni za wielką miłością nie doceniamy tej, która rodzi się obok nas. Przyjemnie się czyta, na dodatek historia dzieje się w Krakowie, więc tym również mnie ujęła.

• 2017
  • Polscy autorzy