ORP Garland

Wydawnictwo: Bellona
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Fidel-F2

Monografia popularnonaukowa wojennych dziejów niszczyciela ORP "Garland", przekazanego Polskiej Marynarce Wojennej przez Wielką Brytanię. Okręt uczestniczył w eskorcie konwojów na Atlantyku i Oceanie Lodowatym, działał też na Morzu Śródziemnym

źródło opisu: Dom Wydawniczy Bellona

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Fidel-F2 | 2017-01-13

Notka wydawnicza mówi o monografii Garlanda. Monografia, moim zdaniem, to naukowa czy również popularnonaukowa praca, wyczerpująco przedstawiająca dany temat. O niczym takim nie ma tu mowy. To na poły beletrystyczna, na poły pamiętnikarska opowieść o dziejach okrętu i jego załogi, nie mająca nic wspólnego z pracą naukową. Ale wszyscy wiemy, że wydawcy na okładkach kłamią (swoją drogą, ciekawe czy można by się na to powołać domagając się reklamacji konsumenckiej). Jednakże, w kategorii wspomnień wojennych, moim zdaniem, ORP Garland Damskiego prezentuje się bardzo dobrze. Oczywiście to rzecz dla zainteresowanych tematyką. Nie żałuję, że przeczytałem.

Na półkach