Miłość jest kluczem

Tłumaczenie: Joanna Puchalska
Wydawnictwo: Książnica
Love is a key

Mówił tym samym spokojnym i opanowanym tonem, co wcześniej. Minerva wstrzymała oddech. Nie mogła okazać, jak bezgranicznie się boi. Chciała rzucić mu się w ramiona i prosić, by trzymał ją mocno... Woda podnosiła się coraz wyżej... Nie potrafiła już myśleć o nim z nienawiścią, mimo że wcześniej tego samego dnia najchętniej by go zastrzeliła z powodu katastrofy, jaką sprowadził na jej rodzinę. Teraz widziała w nim takiego samego jak ona człowieka, który pragnie żyć i oddychać.

Agata | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Historia dla wszystkich, którzy nie lubią opasłych tomów. Książkę czyta się bardzo szybko i można sobie odświeżyć wiedzę związaną z mitologią, bo autorka często w swoim romansie nawiązuje właśnie do mitologii. Po przeczytaniu książki pt. Miłość jest kluczem miałam głównie skojarzenia z baśnią o Kopciuszku. W końcu Minerva jest właśnie postacią, której w życiu los nie oszczędzał, kocha swoje rodzeństwo, jest miła, uprzejma, piękna. Opowieść jest o tyle ciekawa, że Hrabia na początku (widziany oczami brata Minervy) wydaje się być uosobieniem zła, ale z czasem poznajemy jego prawdziwe oblicze. Walorem książki jest intrygująca historia zamku.

beti | 2016-12-07
Patrycja | 2016-02-25